Historie golfu 59

 

Historie AT&T Pebble Beach

39 th Bing´s  Natioonál PRO- AM 39 th  ( To je flaška kde byl koňak, kterou jednou dostala matka od první lásky Jiřího Jilicha, který v 1968 utekl do USA s celou rodinou. když k nám přijel tak nám ji přivezl, (byla plna). Podle mě to bylo v roce 1980 

Společnost byla založena před 82 lety v roce 1937 a organizátor Bing Crosby hostil první národní golfový šampionát Pro- Am v jižní Kalifornii v golfovém klubu Rancho Santa Fe v okrese San Diego , kde se akce konala před druhou světovou válkou . [3] Sam Snead vyhrál první turnaj, pak jen 18 jamek, s vítězným podílem 500 dolarů. Druhé kolo bylo přidáno v roce 1938 a hrálo se v roce 1942.

Po válce pokračoval v roce 1947 jako 54 jamková událost, na pobřeží u golfových hřišť v blízkosti Monterey, kde se od té doby hrálo. Začátkem tohoto roku se hrálo v Pebble Beach Golf Links, Cypress Point Clubu a Monterey Peninsula Country Club až do roku 1966. Turnaj se stal v roce 1958 72-jamkovou událostí.

V roce 1967, Spyglass Hill nahradil Monterey Peninsula CC jako třetí kurz (s výjimkou roku 1977, kdy se vrátil do MPCC). V roce 1991 byl soukromý Cypress Point Club propuštěn PGA Tour, protože nepřijal afroamerického člena [14] a byl nahrazen jako turnajový závod Poppy Hills, který se konal v roce 2009. Poppy Hills nebyl dobře přijat hráči, především kvůli špatnému odtoku, a v roce 2010 se vrátil k poloze v Monterey poloostrově CC.

Mezi významné profesionály v posledních letech patří Tiger Woods , Phil Mickelson , Mark O'Meara , Davis Love III , Jordan Spieth a Vijay Singh . Mezi významné celebrity patří fanoušci oblíbení Bill Murray , Glenn Frey , Kevin Costner , Steve Young , George Lopez , Tom Brady , Bill Belichick , Kenny G , Justin Timberlake , Ray Romano , Clay Walker a Carson Daly. Mezi minulé celebrity patří mnoho legend z Hollywoodu, z nichž někteří byli amatérští golfisté. Jim Backus , nejlépe známý jako hlas Mr. Magoo a Thurston Howell III na ostrově Gilligan , provedl v roce 1964 36-jamkové řezání.

Turnaj je každoročně úspěšný navzdory srážkám, které se často vyskytují, zejména v letech 1996, 1998 a 1999 (viz část Formát níže).

Tam je podobný celebrity pro-am akce na evropské turné , volal Alfred Dunhill Links Championship .

Gene Littler má v této události jedinečný rekord. Když vyhrál událost v roce 1975, označil to jediný čas, kdy hráč vyhrál tuto událost jako profesionál poté, co byl předtím amatér vítězný pro-am tým, který Littler udělal jako 23letý amatér v roce 1954.