Historie golfu 5

 

Černošice 1958

Svědectví Roby Tscherpla 

Tomáši, asi to možná ani nevíš, ale kolem roku 1958 si můj táta Láďa Tscherpel a Sandy Kratochvíl vybudovali sami dva, malé golfové hřiště v Černošicích (kde jsme měli chatu a za ní bylo fotbalové hřiště a volné louky, kde se pásly krávy). Hřiště mělo tři stále greeny a někdy jich bylo i pět, ale byli na to sami dva, takže aspoň ty tři greeny byly vždy. Jamky a odpaliště se různě kombinovaly, aby to dalo 9ku potažmo 18ku. Hrálo se tam kolem roku 1958 asi 3-4 sezony, pořádalo se tam i pár turnajů (ty fotky jsou právě z nich), které pomáhal organizovat Honza Goldscheider. V té době byly jenom Mariánky, Vary a Líšnice, možná že ještě někde něco bylo, ale pochybuji.

Milda Bouška, za ním Honza Goldscheider, pak Václav Havlice, sedící (asi p. Lechner) nad ním Láďa Tscherpel, zády stojí Jiří Staněk a Ladislav Lankaš a za nimi stojící Jiří Effmert a Jiří David.

 Sandy Kratochvíl, Jiří Staněk, neidentifikovaný golfista v klobouku, Láďa Tscherpel, nad ním stojící Václav Havlice, Jiří David, nad ním stojící Roba Tscherpel, paní Davidová, Jiří Effmert, Milda Bouška.  ..

Jak je ta značka  Jak je ta žlutá značka tak ta byli ty tři jamky a hralo se tam