Historie golfu 47

Pan Josef Truhlář

Skupina členů karlovarského golfu při návštěvě Josefa Truhláře v Klánovicích v roce 1952:  Waldert, Štětina. Suchánek, Venzara, soukal, Štětinová, Červenka Řezčová, Mochová, Robětín, Červenková, Mikutová, Müller, M. Chlapec, J. Chlapec. Štětina ml. p. Truhlář, sourozenci Mikutovi

 

Josef Truhlář greenkipr z Klánovic

Pan Truhlář byl tady v Klánovicích greenkipr. O hřiště se staral jako o svou zahrádku. Každý den 18 greenu bičoval s bambusovou tyčí, aby se rosa dostala do hlíny, aby se dostala ke kořenům trávy. Potom vyjel sekačkou a ty greeny sekal. Tráva se má sekat suchá aby byla učesaná a ne rozcuchaná. Rozcuchaná tráva je, když se seká za mokrá. Když tady v Klánovicích golf skončil tak pan Truhlář bydlel v caddiehouse kam se přestěhoval, když opustil baráček u hájovny kam  jsme s matkou chodil k němu na návštěvu a popovídat. Potom jsme za ním a jeho manželkou chodili do vily vedle zahradnictví a KC Nová Beseda. Vždy když jsme k nim přišly, tak paní truhlářová dělala cmundu a rovnou z pánve jsme ji dostávali. Nevím jestli tam byli v nájmu.

PS: Podle svědectví Prokopa Sedláka to setkání Členů Karlovarského golfového klubu s panem Josefem Truhlářem zařídil Josef Charvát ( rodák z Klánovic )