Antonín Krčmář starší

 

 

7. 12. 2012

Telefonát Antonínu Krčmářovi den po Mikulášovi 

Dne 6. 12. 2012  jsem po delší době zavolal panu Krčmářovi do penzionu. Telefonické spojení se přerušilo. Napsal jsem e-mail staniční sestře druhého patra, aby ho moc a moc ode mě pozdravovala. Druhý den jsem přece jen zavolal panu Krčmářovi přímo. Řekl mi, že je na tom moc bídně, abych zkusil zavolat někdy později. Byl velice potěšen, že jsem mu zavolal. Musel jsem mluvit hodně nahlas, aby mi rozumněl. Golfová federace mu udělala velkou radost, když jeho syna Toníka před týdnem uvedla do Síně slávy Českého golfu.  

6. 10. 2012

Návštěva u nejstaršího Antonína Krčmáře

 Starý pán Antonín Krčmář 

 

3. záři,

Facebook: Snacha starého pána:  Dobrý den Tomáši, moc mě potěšila návštěva u našeho dědečka, byl moc rád a rád Vás opět uvidí, děkuji:) Snacha 

Tento týden jsem se domlouval s mým caddiem, že zajedeme do domova seniorů navštívit nejstaršího pana Antonína Krčmáře, který před čtvrtrokem oslavil neuvěřitelných103 roků. V pátek v podvečer jsme se domluvili, kdy pro mě přijede. Kolem půl druhé ke mně přijel caddie a jeli jsme do Krče do domova seniorů. Do apartmánu jsme vešli asi ve dvě hodiny. Pan Krčmář má silné brýle a velmi špatně slyší a chvíli trvalo, než mě poznal. Potom se dlouho bavili s mým caddiem o všem možném ze života a mnoha lidech, které pan Krčmář poznal od starého Rakouska - Uherska dodnes. Je obdivuhodné, co všechno si stále pamatuje. Mluvil také o mé matce, jejím otci Vladimíru Novákovi, jeho ženě Karolíně. Jezdili s mou matkou na koních u baronky Špačkové v Troji. Chválil matku, že jako vynikající jezdkyně měla privilegium jezdit i na vlastním koni paní baronky.  Vzpomínal, jak s mojí matkou tancoval v salonu na Václavském náměstí. Pan Krčmář je nejstarším členem Autoklubu ČR. Dostal nyní pozvánku na 2. 11. 2012 na výroční schůzi. Nebude se moci zúčastnit, tak za něj pánům pošleme pozdrav a omluvenku. Samozřejmě jsme hodně vzpomínali na syna pana Krčmáře, také Antonína, legendu golfové fotografie, který letos po dlouhé nemoci zemřel.  Pan Krčmář na Toníka je velmi hrdý, připomněl i jeho dceru, která dobře hraje golf. Vzpomněl i na druhého syna, lékaře, který žije v Německu. Kolem třetí hodiny jsme se rozloučili a jeli jsme ještě na kávu a colu na resort Black Bridge. Když jsem odcházel a loučil se v recepci, potkal jsem Marka Emanuela.   

27. 8. 2012

Návštěva v Domově seniorů u pana Antonína Krčmáře staršího

 Na zdi má fotku syna Antonína a na proti má pověšenou svojí maminku aby se na ně mohl koukat a vzpomínat na ně 

Asi před měsícem jsem pozdravoval paní Petru Krčmářovou. Napsala mi mobilní číslo na pana Antonína Krčmáře, který je v Domově důchodců. Prý by mě rád viděl. Tak jsem se dnes vypravil za ním na návštěvu. V recepci jsem se zeptal, kde pan Krčmář má pokoj. Recepční mi to upřesnila. Znovu jsem se ptal ve druhem patře sestry a ta mě k němu zavedla. Pan Krčmář, který dnes má už 103 let, mě hned poznal a posadil si mě na židli vedle své postele. Napřed musel něco vyřídit a potom se mi věnoval. Zavzpomínal na mojí matku Vladimíru Novákovou - Hradeckou, se kterou se potkávali v jízdárně Baronky Spačkové v Troji. Vzpomínali jsme i na jeho syna Tondu, nedávno zemřelého legendárniho golfového fotografa. Také na jeho druhého syna, který žije v Německu. Také zavzpomínal na mého dědu a babičku Vladimira a Karolínku Novákovy. Asi po hodině jsem se loučil. Současně přišla setra a pobídla pana Krčmáře, že má jít slavit jeho narozeniny. Všichni už byli připraveni, čekalo se jen na něj. Tak jsem se rozloučil a šel jsem domů. Než jsem si prohlédl vestibul, tak se pan Krčmář znovu objevil. Ještě jsem si ho se sestrou vyfotil.

 Antonin Krčmář a sestra