Výzva České Golfové Federace

 

Výzva České golfové federace

    Česká golfová federace je krajně znepokojena průběhem demonstrace konané 4. května 2009 v Praze - Klánovicích, jejíž organizátoři se zejména v doprovodném vystoupení uchýlili k naprosto bezprecedentnímu napadení golfu (článek a foto na www.golf.cz), způsobilému vyvolat nenávist široké veřejnosti vůči našemu sportu a jeho hráčům. Takovéto praktiky musíme jménem více než 45.000 registrovaných hráčů golfu v České republice co nejdůrazněji odmítnout a odsoudit.

    Nesmyslná likvidace unikátního klánovického lesního golfového hřiště v 50. letech minulého století jeho rozoráním na přímý pokyn tehdy vládnoucí politické strany je důkazem, kam až může vést politická zlovůle. Je proto naprosto nepřijatelné, aby se golf stal znovu nástrojem k prosazování cílů jakékoliv politické strany a aby náš sport byl opět očerňován a vydáván za cosi společensky nežádoucího či dokonce škodlivého. Provozem mnoha našich hřišť i v přírodně chráněných lokalitách jasně prokazujeme soulad našeho sportu s přírodou a její ochranou.

    Vyzýváme proto všechny hráče a příznivce golfu, aby nenechali tyto projevy nenávisti bez povšimnutí. 

Česká golfová federace
JUDr. Milan Veselý
prezident

Jasný důkaz, že "představení" bylo nedílnou součástí celé akce, podává oficiální pozvánka - ZDE a fotografie rozcestníku, který organizátoři umístili u školy - ZDE