Historie golfu 22

Zájezd do Anglie v roce 1966

Tuto vzpomínku jsem našel v odpovědí na dotaz Petra Robětína jestli je to Petr Robětín nebo Roba Tcherpel.

FACEBOOK

Toto je vzpomínka posledního žijícího účastníka Petra Robětína na zájezd do Anglie 

To je pámátečná fotka to je po příletu na Jersey ostrov. Meli jsme tenkrát zápas s piloty od Silver Wings Klubu a protože jsme prohráli zápas v Mariákách, tak sázka byla, že když prohrajeme, tak přiletíme do Anglie v dudáckých krojích. Strašná prča to byla.

Od Roby mě přišel e-mail Že je to na 100 % Petr Robětín 

Zleva jsou to: Petr Robětín, Jan Klement, Zdeněk Šulc, Bohumil Landa, Jiří Trnka, Vlastimil Formánek, Miloslav Plodek, Lubor Draxler, Hanuš Goldscheider, Jaromír Fuchs, Václav Havlice a Miroslav Vostárek.

Here is the original article from the German Magazine "Golf", December 1966. The article says that the Czechoslovak national team lost the first leg of a golf match against a team from British European Airways and that the bet was the loser had to play the second leg of the match in his national costumes. So the Czechoslovak players had to play the second leg match in Sunningdale, England, in their national costumes. That is at least, what the article says (article with kind permission from my own archives). Hope you enjoy. Cheers, C.

Zde je původní článek z německého časopisu "Golf", prosinec 1966. Tento článek uvádí, že československý národní tým prohrál první match golfového utkání proti týmu z British European Airways a že sázka byla poražený musel hrát Druhý match zápasu ve svých národních krojích. Takže českoslovenští hráči museli hrát druhý zápas match v Sunningdale, Anglii, ve svých národních krojích. To je alespoň to, co článek říká (článek s laskavým svolením z mých vlastních archivů). Doufám, že si to užiješ. Na zdraví, C.

Tuto fotku s Německým textem jsem dostal od našeho přítele Christoph Meister  s Prokopem Sedlákem na můj profil na facebooku

 

Míla Plodek. Lubor Draxler. Hanuš Goldscheider, Jiří Trnka, Havlica. Zdeněk Šulc, Vlasta Formánek, Jaromír Míša Fuchs, Bohouš Landa ( všechny čtyři bydleli V Újezdě nad Lesy ) 

Fotka převzatá z profilu na Facebooku Zdeňka Šulce  

Toto oblečení sháněla moje matka Vladimíra Hradecká ( Dadula), která v té době byla ve výboru. Už si nepamatuji, v jakém to bylo roce ani kde to oblečení sehnala. Dělalo ji problém ten, že někteří chlapy měli pivní břicha a nemohli se do těch kalhot dostat ani tu vestu zapnout. Bylo to tak že sem Angličané přijeli v jejich krojích Kiltech a na oplátku zase my k ním také v našem kroji.