Marcel Winter

Maturity ve Vietnamu 

JAK JE TO DNES S MATURITAMI VE VIETNAMU aneb PROČ VIETNAMŠTÍ STUDENTI ÚSPĚŠNĚ STUDUJÍ NA VYSOKÝCH ŠKOLÁCH V ZAHRANIČÍ! Systém vietnamských maturit by rozhodně měli znát odpovědní pracovníci ministerstva školství České republiky, ale také poslanci a senátoři školských výborů Parlamentu ČR. Jinak v Japonsku například v roce 2016 studovalo 38 tisíc maturantů z Vietnamu, v Austrálii 31 tisíc, v Číně 13 tisíc a v Anglii 11 tisíc. V roce 2018 studovalo v USA více než 24 tisíc maturantů z Vietnamu a v počtu zahraničních studentů se v USA umístili na šestém místě. Kvalitní vzdělání dětí je mnohaletou životní prioritou vietnamských rodičů nejen ve Vietnamu, ale také i u nás. Váš Marcel Winter - Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti.  Článek 

Marcel Winter

Vizitka 


MUSÍME SE VČAS PŘIPRAVIT NA VOLNÝ OBCHOD EU S VIETNAMEM

V Hanoji byly 30. června 2019 podepsány dvě významné dohody EU s Vietnamem, dohoda o volném obchodu EVFTA a dohoda o ochraně investic EVIPA, které nyní bude schvalovat Evropský Parlament. Dohoda o volném obchodu velmi zvýší a zjednoduší vzájemný obchod i odstraní cla téměř u veškerého zboží. Dohoda o ochraně investic zvýší zájem investorů z EU o 97 milionový Vietnam. Musíme být na realizaci těchto dohod EU s perspektivním Vietnamem včas předem kvalitně připraveni, aby nám v tomto teritoriu "neujel vlak". Máme oproti všem ostatním zemím EU velkou výhodu, že ve Vietnamu přes dvě stě tisíc Vietnamců hovoří česky nebo slovensky, protože u nás v minulosti studovali, nebo pracovali. Je tam také přes tisíc Vietnamců, kteří u nás vystudovali různé vysoké školy. Někteří z nich zastávali i funkce na ministerstvech, ve vedení mnoha provincií, nebo ve státních podnicích, jiní zase jsou velmi úspěšní soukromí podnikatelé. ČR musí s nimi lépe a mnohem více spolupracovat. Protože Vietnam nepoptává (to dělají jen překupníci, kteří neúměrně navýší ceny a poškodí tím exportéry), tak je nutné na největších mezinárodních prodejních veletrzích ve Vietnamu aktivně nabízet výrobky, technologie nebo služby a zjistit o co konkrétně je zájem i jaké prodejní ceny má konkurence. Ve Vietnamu platí tři věci a to rychlost, kvalita a cena. Předpokladem úspěšných obchodů nebo investic ve Vietnamu jsou kvalitní teritoriální marketing, osobní konexe a přátelství, ale také znalost tamních obchodních zvyklostí. Pomocí výhodné kooperace, spolupráce nebo obchodů, lze také z rychle rozvíjejícího se Vietnamu úspěšně vstoupit i na trh zemí jihovýchodní Asie ASEAN, který zahrnuje přes 600 milionů obyvatel. Za 48 návštěv Vietnamu i při mém osmi měsíčním bydlení v Hanoji jsem poznal, že nás mají Vietnamci moc rádi, vzpomínají s láskou na svůj pobyt u nás a mohou hospodářské spolupráci ČR s Vietnamem aktivně pomoci.

 

Marcel Winter

Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Nositel 16 zlatých medailí z mez. veletrhů v Hanoji

Vizionář roku 2012 v ČR

 

www.cvs-praha.cz

www.facebook.com/MarcelWinter

 

Mobil: 602 363 009

Marcel Witer na facebooku oslavoval přátelství a dostal 20 000 přispěvku. Ode mě také dostal a Winter mě odpověděl Milý příteli, Tomáši, moc Ti z celého srdce děkuji.  (  V devadesátých letech byl můj šef v Střední škola strojní na Harfe )  

* 26. 3. 1948, Hradec Králové      

Marcel Winter

Předseda Česko-vietnamské společnosti, kandidát do Senátu PČR (nestr. za Suverenitu). Za minulého režimu nemohl studovat na vysokých školách, živil se různými povoláními od výčepního po skladového dělníka. Po roce 1989 začal pracovat jako manažer, v roce 1994 si založil vlastní marketingovou firmu a podnikatelsky se začal výhradně specializovat na Vietnam. Spoluzaložil a několik let je prezidentem Česko-vietnamské společnosti, která podporuje česko-vietnamské vztahy a spolupráci mezi Čechy a Vietnamci. V roce 2010 kandiduje jako nezávislý za stranu Suverenita do Senátu PČR ve volebním obvodě č. 16 – Beroun. Marcel Winter má tři děti.

      První část

               
         Druhá část 
 
              

Aktualita z Hanoje pro české výrobce a exportéry: VIETNAM CHCE ŠPIČKOVÉ TECHNOLOGIE, tak proč naše firmy zbytečně krachují? 

Srdečně Vás zdraví: Marcel Winter - Hanoj. ( Mobil: +84 123 805 5677 ) 

Aktualita z Vietnamu  nejen pro naše strojaře: Vláda VSR schválila program rozvoje High-Tech programů!

VIETNAM CHCE ŠPIČKOVÉ TECHNOLOGIE

Vietnamský premiér Nguyen Tan Dung podepsal letos 22.března rozhodnutí o schválení programu rozvoje některých high-tech průmyslových programů pro rozvoj špičkových technologií ve Vietnamu. VSR chce do roku 2015 vybudovat 200 podniků na vývoj a výrobu high-tech produktů a do roku 2020 chce tento počet zvýšit na 500. Má zájem o  nanotechnologie, biotechnologie, kybernetické technologie, techniku CAD/CAM, high-tech stroje pro přesné obrábění kovů (CNC stroje), laserové obráběcí technologie, techniku přesného měření ve výrobě, automatizaci výrobních a montážních procesů, zařízení pro regulaci a měření přenosové soustavy a distribuce energie, výrobní technologie elektronických zařízení pro zdravotnické a biologické odvětví, ale i pro výrobu barev šetrných k životnímu prostředí, nebo technologie pro výrobu technické a syntetické pryže. Chce také technologická zařízení pro produkci enzymů, zpracování potravin, krmiv, přísad, chemikálií, farmaucetických surovin i biopaliv, nebo pro výrobu pitné vody. Pro těžbu a zpracování nerostných surovin se zajímá o laserové měření, globální navigační technologie (GPS), zařízení na kreslení přesných map, mechanizaci i automatizaci těžby, čisté uhelné technologie, zplynování i zkapalňování uhlí a využití uhelných kalů.

V září navštíví ČR vietnamský prezident Truong Tan Sang, což posílí tradiční přátelské   vztahy, ale měl by to být i významný impuls k prohloubení vzájemné hospodářské spolupráce. Vždyť Vietnam s 90 miliony obyvatel se může stát nejen odbytištěm našich výrobků a technologií, ale pro naše podniky teritoriem, kde najdou česky mluvícího kooperačního partnera, který pak výrobky montované nebo částečně vyrobené ve Vietnamu bude vyvážet 600 milionům obyvatel do všech zemí sdružení ASEAN, jehož je členem. Vzhledem k tomu, že ČR má s VSR smlouvy o ochraně investic i k zamezení dvojího zdanění, je Vietnam také vhodnou zemí pro investice, například v oblastech strojírenství, IT technologií, gastronomie nebo cestovního ruchu. Proto by zejména naši strojaři měli požádat své profesní svazy a sdružení, aby tyto organizace požádaly MPO k realizaci dodatečné oficiální účasti ČR na letošním 22.mezinárodním průmyslovém veletrhu VIIF, který se uskuteční 16.-20.října v Hanoji. Projevit v září prezidentovi VSR zájem o obchody a hospodářskou spolupráci s Vietnamem a v říjnu oficiálně nebýt na průmyslovém veletrhu v Hanoji, jehož náplní jsou komodity uvedené v rozhodnutí vietnamské vlády, by našemu exportu i k rozvoji naší ekonomiky určitě nepomohlo. V případě zájmu MPO nebo Svazu průmyslu a dopravy, či Hospodářské komory, nabízím při realizaci oficiální účasti ČR na veletrhu VIIF pomoc. Mám s prezentacemi na veletrzích v Hanoji praktické zkušenosti, neboť jsem na nich získal již 16 zlatých medailí. Nové trhy = nový odbyt = více práce doma = nižší nezaměstnanost a to by si všichni měli uvědomit.

Z Hanoje 26.5.2013

Marcel Winter - Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Mobil: +84 123 805 5677