Životní členové Royal Golf Club Mariánsk

 

 

ČESTNÍ ČLENOVÉ RGCML 

Žijicí členové:  

Sir Michael Francis Bonallack

b. 31. 12. 1934

Výborný anglický golfista, který vyhrál jak 5krát v šampionátu amatérských, tak 5krát v mistrovství Anglického amatéra. V roce 1959 jako amatér se umístil na 11. místě v The Open, 9x reprezentoval v Walker Cupu a 7x v Eisenhower Trophy, tj. Na mistrovství světa v golfu. Pracoval jako dlouholetý tajemník Královského a starého golfového klubu St. Andrews a v roce 2000 sloužil jako kapitán této globální instituce. On je členem Augusta National GC, kde jsou organizovány US Masters. Od roku 2000 je členem Světové golfové síně slávy. Sir Michael je velkým příznivcem a obdivovatelem kurzu RGCML v Mariánských Lázních. Významně přispěl k úsilí o udělení našeho klubu královskému titulu.

Alex Čejka jr.

b. 2. 12. 1970

Rodák z Mariánských Lázní začal golf jako dítě. Jako první český získal právo startovat na turné po Evropě a americkém PGA Tour. Je vítězem několika profesionálních turnajů (Volvo Masters ve Valderrama 1995, Tour España Masters a Hohe Brücke Open 1995, Lancôme Trophy 2002, Audi Open 1993). On reprezentoval Německo v mistrovství světa a Alfred Dunhill pohár a reprezentoval Evropu v Seve Trophy.

 Jiří Dvořák

 Tomášek Hradecký s Jiřím Dvořákem ( Mariánské Lázně 4. 5. 2012)  

b. 9. 4. 1944

Jeden nejuznávanější československý golfista všech dob. Je členem Síně slávy českého golfu založeného na jeho vynikajících sportovních výsledcích dosažených v letech 1960 až 1979. V těch letech byl zřejmě jednoznačně králem českého golfu. On zůstává model pro ostatní golfisty, jak kvůli jeho vynikající hra, tak i kvůli jeho osobnímu chování. Vyhrál 24 titulů republikánského šampióna, z toho 13 zápasů v zápase a 11 v hře Stroke. Již řadu let působil v našem klubu jako golfový superintendant, začínající v nejtěžších letech zotavení, když v roce 1990 odevzdal golfový areál z Mariánských Lázní.

  Ivan Lendl

b. 7. 1. 1960

Jeden z nejlepších světových tenisových hráčů všech dob, který se nyní zaměřuje na golf. V 80. letech byl světovým tenisovým číslem jedna, vítězem turnajů Grand Slam (French Open, Australian Open a US Open). V Mariánských Lázních se zúčastnil profesionálních golfových turnajů evropské řady PGA Volvo Tour - v Czech Open 1994, 1995 a 1996. Propaguje na celém světě golfový klub i český golf.

Ing. Zbyněk Martinek

b. 3. 6. 1951

První porevoluční primátor Mariánských Lázní, pan Martinek, je obdivovatelem našeho golfového hřiště. Významně přispěl k založení a zakládání smluv mezi Mariánskými Lázněmi a golfovým klubem na počátku 90. let. Na základě těchto smluv klub RGCML úspěšně provozuje golfové hřiště a klubovnu až dodnes.

  JUDr. Milan Veselý

b. 18. 6. 1950

Je členem Síně slávy českého golfu, který po mnoho let pořádá golf v České republice i mimo ni. Od roku 1988 působil ve Výboru československé golfové unie, později se stal Českou golfovou federací (CGF). Běžel s CGF 10 let jako prezident. V evropské golfové asociaci v Lausanne a v Královském a starobylém golfovém klubu v St. Andrews, kde je členem, působí již řadu let ve více rolích. Od roku 1990 do roku 1996 působil jako prezident našeho klubu a nyní působí v této funkci znovu od voleb do klubu v roce 2012. Významně přispěl k úsilí o zajištění golfového hřiště v Mariánských Lázních pro náš klub i při úsilí o udělení RGCML Královský titul.

Ing. Oldřich Tobrman

 b. 17. 11. 1953

Oldřich Tobrman je členem RGCML od roku 1968, od roku 1974 byl také členem týmu VŠ Praha, který hrál golf na RGCML až do roku 1989. Od roku 1989 oba kluby vstoupily a od roku 1990 Oldřich pracoval jako klubový treaserer. Během této doby byl Oldrich zodpovědný za získání nájemní smlouvy pro golfové hřiště od města Mariánské Lázně. Pracoval jako pokladník až do roku 1997, kdy byl zvolen za našeho prezidenta klubu v historii RGCML, zastával tuto pozici až do roku 2012. Během svého působení jako klubového prezidenta Oldrich získal souhlas od královny Alžběty II. pro nás používat náš titul Royal Golf Club. Také viděl výstavbu a modernizaci našeho klubového domu a dalších zařízení. Pomohl vytvořit finanční stabilitu v golfovém klubu a udržoval náš dobrý vztah s městem Mariánské Lázně.

Členové, kteří odešli do golfového nebe:

Lady Luisa Abrahamsová

Legendární grand dame evropského golfu před a po druhé světové válce. Je členem Síně slávy českého golfu za mimořádné sportovní úspěchy a dlouhodobou činnost ve prospěch českého golfu a především golfu v Mariánských Lázních. Hraje v našem klubu ve třicátých letech pod vedením trenéra Arthura Leese. V roce 1938 získala na našem golfovém hřišti šampionát československého volného času. Žila se svým manželem lordem Abrahamsem v Londýně během války, pracovala v angličtině a později jako členka československého letectva ve Velké Británii dosáhla hodnosti majora. Události z roku 1948 v Československu zabránila jejímu trvalému návratu do vlasti, ale navštěvovala Mariánské Lázně pravidelně a rozvíjela hlubokou náklonnost k místu. Vždycky podporovala náš klub s velkou štědrostí až do konce života,

  Dr. Hermann Busch

Dlouholetý prezident společnosti GC Hamburg Ahrensburg a člen představenstva Golfové asociace v Hamburku. Miloval Mariánské Lázně a byl skvělým stoupencem našeho klubu. Před rokem 1989 významně pomáhal klubu tím, že opakovaně poskytoval materiálové vybavení pro hru, později organizoval výlety pro mládež a dospělé hráče do Německa. On také podporoval náš golfový klub velkým efektem tím, že poskytuje rozsáhlé znalosti a organizační schopnosti v provozu golfu.

HanušGoldscheider

 Rena Goldscheiderová - Machová drží certificate svého otce 

 Výřez 

 Je členem Síně slávy českého golfu za celoživotní vášnivou práci na podporu golfu. Jeho vynikající služby českému golfu začaly na počátku padesátých let, kdy se golf stal nelegálním. V roce 1968 založil Československou golfovou asociaci a zůstal v čele českého golfu po mnoho let až do konce svého života. Po rozdělení Československa v roce 1993 se stal prvním prezidentem České golfové federace. V roce 1990 zahájil založení PGA České republiky. Hanus Goldscheider, kterého nikdo jiný než Goldy nevolal, byl znám po celém světě golfu. Byl dlouholetým členem The Royal and Ancient Golf Club St. Andrews. On také sloužil v Evropském golfovém sdružení a v komisi pro amatérský stav a R & A pravidla. Goldy byl skvělým příznivcem a fanouškem našeho klubu.

text převzat z Royal Golfl Club-Marianské Lázně