Zámek Silheřovice

 1929 Silheřovice  Kašna v zámecké zahradevedle první jamky dnešní osmnácté jamky?                                                                    Teď je u kašny zase jednička.. taky jsem se v kašně mnohokrát koupal.. byla to paráda. Od Vaška Rašky 

Historie zámku

Historie zámku se datuje od konce 18. století, kdy rod Eichendorffů nechal na místě dřívější renesanční tvrze postavit Zámek Šilheřovice. Původně se jednalo o klasicistní zámek, který byl později pseudobarokně přestavěn. Od roku 1844 do roku 1945 bylo panství v majetku rodiny Rotschildů.  Zámek obklopuje rozsáhlý anglický park se vzácnými dřevinami z celého světa a jedno z nejrozsáhlejších 18-ti jamkových golfových hřišť v ČR. V zámeckém parku se nachází také Lovecký zámeček, který slouží veřejnosti jako restaurace.

Budova zámku je trojkřídlá, jednopatrová s mansardovou nástavbou. Při dvorní straně je u každého křídla vedlejší, stejně vysoká budova s bohatě zdobenou fasádou. Celý objekt tak navozuje tvar písmene E s nádvořím, které slouží hostům jako parkoviště.

Vlastní budova zámku byla po roce 1945 využívána jako domov mládeže, hornické učiliště, později jako učňovské středisko a zámek byl do roku 2008 veřejnosti téměř nepřístupný. V roce 2008 Zámek Šilheřovice změnil svého majitele a byla zahájena jeho rozsáhlá rekonstrukce, a to nejen exteriéru, ale také interiéru. V současné době je zámek částečně přístupný veřejnosti pro konání komerčních akcí, hostin, svateb, recepcí, plesů apod..

Moje vzopomínka 

Po sametové revoruci v roce 1989  se vedení České Golfové Federace rozhodlo udělat Mezinárodní mistrovství smerem na východ. uuž nevím jestli to bylo v črvenci nebo v srpnu. tak jsme se tam rozjeli. Náš kamarád Jiří Suchánek matce nakreslil plánek kudy máme jet. Už nevím kdy jsme vyjeli a to v sobotu nebo v neděli. Celí týden jsme měli auto zaparkované na dvoře kde jsme bydleli. Klubovnu jsme měli přes ulici. Naš kamarádi z Holandska a Švedska bydleli v hotelu vedle 17 jamky, kam jsme chodili se nasnídat aby jsme byli s kamarády. Tak jsme tam prožili hzký týden. domů jsme si vezli jeden nebo dva kartony darkového piva Radegast. Naše kamarádi se Švédska už sem od té doby na mystrovství nejezdili. Náše kamarádi z Holanska sem jezdili a spali u nás ale také málo. po smrti mé matky se u mě najednou objevili a já jsem je u mě ubitoval a ráno jsem jim dělal snídaní. ta snídaně byla povedená na mé poměri když jsem nic nedělal ani nevařil. Po snnidamí jsme jezdili po vlastech Českých