KLARA‚ GOLF A OLYMPIADA


Jedna etapa mé kariéry končí a druhá zase hned začíná!

 

Mám za sebou první účast na olympijských hrách, pro golf po více než století absence historických, a věřím, že budu mít ještě několik šancí se tohoto naprosto výjimečného turnaje a sportovní události zúčastnit.

Start v Riu pro mě znamenal vrchol sezony i dosavadní kariéry. Vrchol, na který jsem se cíleně připravovala a kterému jsem vše podřídila. I když výsledek na konci páté desítky rozhodně není podle mých představ, mohu říct, že jsem se v každém kole a při každé ráně snažila podat stoprocentní výkon. 

Byl to zřejmě také nejtěžší turnaj, jaký jsem dosud absolvovala, z hlediska konkurence, hřiště i povětrnostních podmínek. Už první kolo, které se ve vedru táhlo přes časový limit a kdy jsme hlavně v závěru musely dlouho čekat na jamkách, znamenalo velmi náročnou fyzickou i psychickou zkoušku. 

Byla to velká čest, ale také velký závazek hrát nejen za sebe, ale za svou zemi. Reprezentovat na olympijských hrách a být součástí velkého národního týmu, to je zcela jiná zkušenost, než jakou jsem pod českou vlajkou zatím zažila. 
Do Ria jsem přiletěla s předstihem, abych se důkladně aklimatizovala a připravila. Každý den, jak to bylo možné, jsem na olympijském hřišti trénovala a kromě toho jsem také cvičila v posilovně. Inspirovaly mě návštěvy jiných sportovních soutěží, setkání se sportovci, mezi nimiž byl olympijský vítěz Justin Rose, legendami jako Gary Player, i samotný pobyt v olympijské vesnici. 
Golfový turnaj mi přinesl spoustu nových zkušeností i poznatků v tom, kde musím ve své hře a i přípravě ještě přidat. Golf je složitá hra, v níž rozhodují nepatrné maličkosti a která se nedá vždy plně ovládnout. Můžete trénovat, jak chcete, soustředit se a chtít uspět, ale přesto se nemusí vše podařit. Myslím, že mnozí favorité olympijských medailí by o tom mohli vyprávět. 
Jedna etapa mé kariéry olympijskými hrami končí a druhá zase hned po nich začíná. Rio je pro mě především obrovským impulsem se ještě víc pustit do práce na tom, abych si jednou splnila svůj sen a byla nejlepší na světě. 
Chtěla bych poděkovat všem, kteří mi k olympijskému startu pomohli a kteří mě podporují na cestě, kterou jsem si dávno vytyčila. Svému týmu, svým sponzorům i partnerům a také všem fanouškům. Poděkování rovněž patří Českému olympijskému výboru, všem olympionikům a členům výpravy. Gratuluji českým medailistům, deset medailí výpravy je úžasný výkon. Olympiáda v Riu byla pro mě jedinečná a nezapomenutelná. Věřím, že se olympijské hry stanou zlomem, jaký mě odrazí tam, kde chci jednou být.

Klara Spilková 

text převzaty z www.klaraspilkova.eu 


Maria Verchenová RUS 

Dnes tato hráčka překonala rekord Olympijského golfového hřiště a to 62, která překonala rekord  Kuchar Matt (Usa) 63

Mariu Verchenovou trenoval Karel Skopový. Nevím kollikrát měsíčně za Karlem Skopovím lítala nebo jezdila. Nebo tady byla několik měsíců a trénovali s Karlem Skopovím. To media neuvádí ani Čeněk Rolenc, který ten Olympijský golfový turnaj komentoval 

První druhé a třetí kolo LOH  Foto 

KLARA‚ GOLF A OLYMPIADA

Video

Film : KLÁRA, GOLF  a  OLYMPIÁDA

"Klára Spilková udělala pro český golf to, co Jarda Jágr pro český hokej" zazní ve filmu, představujícím naši nejúspěšnější golfistku všech dob. Klára je v českém golfovém světě fenomén, jaký tu nikdy nebyl. Od svých šestnácti let je golfovou profesionálkou,  v nejvyšší evropské ženské golfové soutěži je nejmladší hráčkou historie! Teď je jí jednadvacet a chystá se na olympiádu - jako jediný zástupce českého golfu.

Film představuje Kláru z mnoha různých pohledů a  bohatě využívá golfové archivy. Velmi zajímavá je například konfrontace Kláry 2004 (kdy byla hostem v talkshow Jana Krause) s Klárou současnou.

Dokument natočila agentura Ages plus, která se českému golfu (a sportu vůbec) věnuje přes dvacet let. Kláru točili už jako malou - a mimořádně úspěšnou! - holčičku. Během přípravy dokumentu tak zafungovala i vzájemná dlouholetá důvěra mezi hráčkou a štábem.

Film v produkci Jana Fulína režíroval Marian Schiebl.  

Klára Spilková 
  

7 pádů HD: Klára Spilková (Malostranská beseda. 9. 6. 2015)

Klára Spilková u Honzi Krause 

 

Klárka Spilková Mariánské Lázně ( Mezinárodní mistrovství na rány 2010)

Klárky heslo 

( Olympiadu si jedu užít )

Můžete ho vidět na ČT Sport:                                                  

Neděle 24.7.2016     10.25

 

Středa  27.7.2016     16.55


Fotky z Mezinárodního mistrovství na rány Mariánské Lázně 2010

Dětský turnaj v Erpetu kam každý rok přijde popovídat s dětmi a předávat ceny 

 Klárka Spilková a Anata Zárubová

 Klárka Spoilková s trenerem Pvlem Níčem 

 Klárka Spilková s Tomáškem Hradeckým na Dnu dětí na drivinG range Black Bridge 2016