Golf 2023

První zmínky o golfu lze najít v 15. století. Jeho kolébkou je skotské město St. Andrews. Záliba v této hře vedla dokonce k několika zákazům golfu od samotného krále. Golf se totiž stal tak oblíbeným, že jej vojáci často hrávali místo výkonu své služby.

Teprve v 16. století pronikl golf do vyšších kruhů a zakořenil tam tak pevně, že jeho největší podporovatelka té doby, Marie Stuartovna, golf posunula až za hranice Anglie, do své rodné země Francie.

Srdce nehasnou Karel Gott & Charlotte Ella Gottová Zpívající fontána Mariánské Lázně 


27. 2. 2023

Česká golfová federace slaví 30 let 

Dnes přesně před 30 lety byla založena Česká golfová federace.
1. ledna 1993 došlo k rozdělení ČSFR na dva samostatné státy Čechů a Slováků. Na konferenci Českomoravského golfového svazu v Klánovicích dne 27. února 1993 bylo rozhodnuto nadále používat název Česká golfová federace (ČGF). Prezidentem se stal Hanuš Goldscheider. Do vedení Sportovně technické komise byl zvolen Karel Vopička, reprezentačním kapitánem byl určen Pavel Fulín. Jednatelem ČGF byl Prokop Sedlák a jejím hospodářem Oldřich Tobrman.

Vdechnutí barvi do černobílých fotografii u Klánovické golfové klubovny a přidaní fotografii kdy Golf Club Praha tady v klubovně slavil 65 let a měl vzlítnout balon s dcerou Jiřího Davida ale začalo bít nepříjemné počasí na vzlet balonu. Byli tady přítomní Věra Petrsová pro kterou jsme jeli do Prahy, Augustín Bubník, Karel Dyba, František Krčma ( milenec Olgy Scheinpflugové) a další. Fotky 

2. 2. 2023

LIV Golf exkluzivně na Golf Channelu

Tisková zpráva , Čtvrtek 2. února 2023

Progresivní golfovou sérii LIV Golf bude od roku 2023 vysílat v Česku a na Slovensku exkluzivně stanice Golf Channel. Právě ta získala práva na loni vzniklou golfovou sérii, která ihned po svém vzniku přilákala celou řadu z nejlepších a nejsledovanějších golfistů světa.

Dustin Johnson, Cameron Smith, Lee Westwood, Bryson DeChambeau, Brooks Koepka a Patrick Reed. Nebo Sergio Garcia, Martin Kaymer a Henrik Stenson. To jsou jen některá jména, která se v loňském roce rozhodla spojit s nově vzniklou golfovou sérií, za kterou stojí saúdskoarabský Public Investment Fund a jehož tváří byl od počátku legendární Greg Norman. Od tohoto roku je budou moci golfoví fanoušci sledovat na Golf Channelu.

Série LIV Golf je podle nás v současné době tou nejatraktivnější golfovou podívanou, jakou můžeme našim divákům nabídnout. Inovativní formát se už v prvním roce série osvědčil a my se nemůžeme dočkat, až ho nabídneme českým golfovým fanouškům,“ říká Petr Dědek, majitel televizní stanice Golf Channel, která v roce 2023 bude kromě LIV Golf vysílat také slavný Ryder Cup, majory PGA Championship, US Open a The Open, série DP World Tour, Asian Tour, LPGA a ženské majory.

LIV Golf skutečně pořádně rozčeřila světové golfové vody, a to nejen tím, že si pro sebe uzmula ta nejznámější světová jména. Turnaje na tři kola, tedy 54 jamek, ve kterých proti sobě soutěží nejen jednotlivci, ale také týmy. K tomu canon start, kdy jsou všichni hráči na hřišti ve stejný čas, a hlasitá hudba, která se line kolem jednotlivých jamek… Nic podobného světový golf do té doby neznal.

Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, o jak atraktivní formát se jedná. Přímo na místě je atmosféra skutečně elektrizující, ale zážitkový je LIV Golf také v televizi. Díky tomu, že během šestihodinových přímých přenosů jsou na hřišti všichni hráči, vám neunikne žádný z nich, což se u klasických turnajů může stát, když třeba o víkendu nehraje na špici,“ dodává Dědek jednu z devíz nové série.

Ta v roce 2022 nabídla osm turnajů, sedm individuálních a závěrečné velké týmové finále. První ročník ovládl naprosto jednoznačně Dustin Johnson, mezi týmy triumfoval jím vedená klub 4 Aces. V nové sezoně by mělo být turnajů celkem 14.  Prvním z nich je koncem února LIV Golf Mayakoba v Mexiku. Prize money na jednotlivých turnajích je 20 000 000 dolarů mezi jednotlivci a dalších 5 000 000 dolarů v týmové soutěži.

 Termíny potvrzených turnajů LIV Golf pro rok 2023

 • 24. - 26. února, El Camaleon Golf Club, Playa Del Carmen, Mexiko
 • 17. - 19. března, The Gallery Golf Club, Tucson, Arizona, USA
 • 31. března - 2. dubna, Orange County National (Crooked Cat), Orlando, USA
 • 21. - 23. dubna, The Grange Golf Club, Adelaide, Australie
 • 28. - 30. dubna, Sentosa Golf Club (Serapong Course), Singapur
 • 12. - 14. května, Cedar Ridge Country Club, Broken Arrow, Oklahoma, USA
 • 26. - 28. května, Trump National Golf Club, Washington, DC, USA
 • 30. června - 2. července, Real Club Valderrama, Sotogrande, Španělsko
 • 7. - 9. července, Centurion Club, London, Velká Británie
 • 4. - 6. srpna, The Old White Course, White Sulphur Springs, Západní Virginia, USA
 • 11. - 13. srpna, Trump National Golf Club, Bedminster, New Jersey, USA
 • 22. - 24. září, Rich Harvest Farms, Sugar Grove, Illinois, USA
 • 20. - 22. října, Trump National Doral, Miami, USA
 • 3. - 5. listopadu, Royal Greens Golf & Country Club, Jeddah, Saudská Arábie

Foto a text: Tisková zpráva Golfchannel.cz

 

převzato z facebookového profilu České Golfové federace 

1. 1. 2023 

Novoroční drive 2023

Klánovický golfisté

Tak jsem 29. 12. 2022 zavolal známého, který mě dal vizitku s telefonem a abych, kdykoliv zavolal a že mě zadarmo odveze. Tak jsem zavolal, jestli by pro mě zase jako letos na 1. 1. 2022 přijel na Novoroční drive 2023 a on mě napsal že se vrací 3. 1. 2023. Tak jsem neváhal a napsal jsem na facebookovou skupinu Vivat Klánovice, co potřebuji. Šel jsem do Babiččiny Besedy na jídlo a kde jsem se ptal, jestli mají na 1. 1. 2023 otevřeno, kdyby mě to nevyšlo jet s někým na Black Bridge na Novoroční drive. Doma na facebooku jsem zjistil že mě nějaký Martin Turek napsal Jestli ještě nemáte domluveno, tak vás vezmeme. Zatím nevím, kdo to je, ale dozvím se to až 1. 1. 2023.

Dopoledne jsem obvolal zase nějaké kamarádi a popřál jsem jim Šťastný Nový rok. Těsně o 12:30 pro mě přijel a já nasedl. Nechal mě pozdravovat od paní Školníkové a v tu chvíli jsem si vzpomněl kde jsem se s ním potkal. Potkal jsem se s ním tady Klánovicích na golfu kde Aegon dělal turnaj a já jsem ho fotil. Dojeli jsme na Black Bridge a parkoviště bylo plný. Tak mě vyhodil před klubovnou a jel zaparkovat na druhou stranu k driving range a já šel dovnitř. Na moje překvapení bylo skoro vše obsazeno. Našel jsem volné místo a sednul jsem si. Dal jsem si čočku. Při jídle jsem si vyslechnul prezidenta klubu, který nám všem popřál Nový rok 2023 a řekl že Novoroční drive musí skončit do 14 hodin, protože na hřišti byli hráči a abychom nepálili na ně, když půjdou proti jdou na green. Poseděli jsme tam chvíli a jeli jsme domů. Foto