Golf 2021

 

 12. 4. 2021 

Pomlázka Tomášovka a Keplovka na Lišnickém hřišti 

Přidal jsem tam teď ještě jednu, ta tvoje je ořezaná, aby zesílila. Teď tam máš tři. Keplovvku a Tomášovku jsme s dětky vysadili v roce 1. 6. 2016 foto Karel Vopička 

 Pomlázka Tomášovka 

 Pomlázka Tomášova  Keplovka 

12. 4. 2021

Lady Luisa Abraháms  

Přežila jsem díky golfu, tak myslím, že mu něco dlužím. Osudové ženy: Luisa Abrahamsová

Tomášek Hradecký a Lady Luisa Abrahám ( Motol 1. 1. 2006 )  to je poslední setkání 

 7. 4. 2021

Brouzdaní na YouTube

Dnes jsem otevřel YouTube a našel jsem video Golf Lekce 1. Tak jsem si to pustil a zjistil jsem že to lekce Milana Hroudy, který zemřel 2019 

                    
 6. 4. 2021 

Miluška Časková oslavila 100 let (sestra Hanky Hejtmánkové, Brožové, Chrástkové)

Miluška Časková oslavila 100 let  Erpet 16. 1. 2011

Milušku jsem vždy potkával na Karlovarském golfovém hřišti v klubovně. Kde seděla nenápadně v rohu staré klubovny. Také jsem ji vídával v Mostecky ulici na Malé Straně, když jsem byl u matky v zaměstnaní a šel jsem do kina U hradeb, kde byla vedoucí ve Starožitnictví. To bylo i vedle Supraphonů a holičství.   

 Karolina Mochanová (její vnučka) Erpet 16. 1. 2011

 Miluška Časková Karolína Mochanová, Hanka Brožová Chrástková Erpet 16. 1. 2011

 Monika Heřmanská ( Její dcera) 11. 11. 2012

 19. 3. 2021

Luisa Abrahams zařídila Mariánkám titul pro golfový klub

 Luisa Abrahams zařídila Mariánkám titul pro golfový klub. | Foto: Reprofoto: Lokální destinační agentura KIS Mariánské Lázně

Luisa Abrahams zařídila Mariánkám titul pro golfový klub. | Foto: Reprofoto: Lokální destinační agentura KIS Mariánské Lázně

Před nedávnem jsme oslavili Mezinárodní den žen. V tento den je obvykle zvykem si připomínat ženy, které dosáhly úspěchu a udělaly pro společnost něco výjimečného. Naše lázeňské město si připomíná lady Abrahams, která nás opustila před patnácti lety ve věku 95 let a jejíž osud je podobný úžasnému dobrodružnému románu, který napsal talentovaný a skvělý spisovatel.

Luisa se narodila v Praze v židovské rodině lékaře Leopolda Kramera, který vlastnil velkou soukromou nemocnici. Po letech během rozhovoru vzpomínala, že dobře znala T.G.Masaryka, protože jeho manželka byla hospitalizována v nemocnici jejího otce a Masaryk ji chodil i se synem Honzou každý den navštěvovat.

Luisa se v mládí začala zajímat o golf a projevila pozoruhodný talent i schopnosti. V té době existovala pouze tři golfová hřiště, a to v Praze, Karlových Varech a Mariánských Lázních. A Luisa často hrála a trénovala v Mariánkách.

Zde se seznámila s golfistou Henrym Cottonem, který ocenil její herní schopnosti a pozval ji do Anglie si zahrát. Do Anglie odjela v roce 1939 a v Anglii navždy zůstala, což jí zachránilo život. Hitler v této době okupoval Československo a celá její rodina zemřela během druhé světové války. Otec i matka zemřeli v koncentračním táboře Osvětim.

Budoucí lady Luisa Abrahams se seznámila se svým manželem v londýnském obchodě, když si šla koupit kalhoty. Se sirem Charlesem Abrahamsem žili šťastně po dobu 48 let. Zajímavé je, že Luisa během války v Británii působila v českých leteckých jednotkách, kde dosáhla hodnosti majora.

Na konci šedesátých let navštívila Československo navzdory všem vízovým překážkám komunistického režimu a přivezla svým krajanům nejdůležitější dárek: spoustu golfových holí.

Snad jedním z nejpamátnějších činů Lady Luise, za který jí budou čeští golfisté a české golfistky navždy vděční, je, že napsala žádost královně Alžbětě o udělení titulu „královského“ golfového klubu Mariánské Lázně a golfový klubu díky její přímluvě tento titul získal.

Při vzpomínce na svou původní vlast v rozhovoru pro BBC lady Abrahams řekla: „poněvadž Mariánský Lázně jsou moje nejzamilovanější místo. Tam bych já chtěla žít…”.

text převzat z novin deník ( který jsem našel jako odkaz Royal Golf Club Mariánské Lázně 

21.  3. 2021

Převzato z profilu facebookového profilu  ZELENEJ SVĚT PŘÁTEL GOLFU

Pavlína Nekulová přispěla 

Myslim, ze je opravdu skoda, ze se nenasel kompromis k zachovani alespon nekolika jamek....

Je to nadherne misto! Hodne smutné Fotky 

15. 3. 2021

Golf Club Praha slaví letos 95 let   3 jamka Motol 

Vážení členové,

Dnešek je pro náš klub velmi významné datum. Je to přesně 95 let, kdy naši předkové založili Golf Club Praha. Dovolte nám touto cestou popřát Vám k tomuto výročí vše nejlepší. Jako dárek všem členům jsme udělali v této nelehké době mnoho úprav nejen v klubovně, ale i na hřišti. Věříme, že až to situace dovolí, budete moci využít nové sprchy. V průběhu roku bude dokončen nový chipping a cvičná síť u odpaliště jamky č. 1, nová bezpečnostní bariéra u téže odpaliště a mnoho dalších úprav na hřišti, které si primárně kladou za cíl ještě více zpříjemnit hru a celkový zážitek z návštěvy v Motole.

Vedení a tým GCP

Dear members,

Today is a very important date for our club. It is exactly 95 years since our ancestors established Golf Club Prague. Allow us to wish you all the best for this anniversary. As a gift to all members, we have made many adjustments in this hard time, not only in the clubhouse but also on the playground. We believe that when the situation allows, you will be able to make use of new showers. During the year a new chipping and training net will be completed at the tee of hole no. 1, a new safety barrier at the same tee and many other modifications on the course, which primarily aim to make the game even more enjoyable as well as the overall experience of visiting Motol.

 

Management and team GCP

text který každy člen GCP dostal do e-mailu 

 Monika Heřmanská 

 Monika Heřmanská 

  Cestný člen GCP Tomášek Hradecký 

 Cestný člen GCP Tomášek Hradecký 

 

15. 3. 2021 

Pavel Fulín

Prokop Sedlák s paní Fulínovou Karlovy Vary 14. 8. 2004 

 Pavel Fulín Martina Fulínová a Tomášek Hradecký rok 1993 

Včera jsem se brouzdal po Facebooku a našel jsem tam že Pavel Fulín, kapitán našeho extraligové týmu, šéftrenér mládežnického golfu, a hlavně od otevření našeho areálu v Hostivaři působící profesionální trenér, získal tento víkend na valné hromadě PGA ocenění Trenér roku!
Pavle, moc gratulujeme a jsme rádi, že jsi součástí našeho týmu!

Tak jsem mu napsal, že mu gratuluji a při té příležitosti jsem pozdravoval jeho ženu Martinu a matku. Dnes ráno jsem měl e-mail, že matka před rokem zemřela.  

 

10. 3. 2021  

Železniční trať vedle golfového hřiště 

Tak se koukám na toto video a najednou vidím postavičku. Napřed jsem si myslel že je to figurka, která se najednou pohnula udělala zklamaní pohyb a v ruce držela golfovou hůl a šla k bugině. Tak jsem zjistil že tu železniční trať mají postavenou vedle golfového hřiště 

29. 2. 2021

Poslední den v Turecku na golfu Schovánkové Evy a kamarádky 

 Závěrečný den a do reality, doufám, že jsi ok.😊 Tak jsem ji odepsal že jsem OK

28. 2. 2021

20 letá vzpomínka na Hanuse (Honzu) Goldscheidera

Hanuš Honza Goldscheider a Staněk? 

Na Honzu, jak jsme mu mi golfisté říkali si dost často vzpomínám. Vždy kdy měl jednání s někým tak mě si posadil vedle sebe a představoval mě osobního caddieo. Jeden rok měl do Mariánských Lázní pozvané lidi v čele s Antoninem Hymlem. Tsak jsem si s ním podal ruku. Honzovi Goldscheiderovi děkuji za vše, co pro mě dělal a abych poznal jeho kamarády.  Teď kam přijedu tak mě vřele vítají.       

27. 2. 2021

Pozdrav od děvčat z Turecka Golfu

Dnes jsem dostal od kamarádek Pozdrav z golf club Titanicu Turecko 2021

25. 2. 2021

Jessica Sjőő

 Jassica Sjoo

Já ji znám od mala. Dnes jsem hledal kontakt na jejího otce, protože jsem si ho omylem před Vánocemi vymazal z mobilu. Tak jsem našel že vrcholový modeling tato krásná Česka vyměnila za zdánlivě odlišní obor. Poctu vzdala zesnulé mamince.

 

Slavný restauratér Tommy Sjöö a jeho dcera otevřeli vloni v Praze novou restauraci Danielem by Bar. Našel jsem ji na facebooku. Tak jsem ji napsal a to česky. Ona totiž umí po mamince česky a i její otec i když je Švéd. Odpoledne mě odpověděla že mě zná a napsala mě otcové mobilní číslo a i e-mail a abych mu zavolal. Tak jsem mu zavolal a i napsal Česko švédský. Během několika minut mě zvonil mobil a on to Tommy. Mluvili jsme česky. Ptal se mi jak se mi daří a i brachovi rodině. Říkal mě až otevřou zahrádku tak mě pozve a i pro mě přijede abych nemusel městskou dopravou. 

  Jassica Sjoo s matkou Danielou  

 Tomášek Hradecký s jejim otcem na Zbraslavském golfovém hřišti 

24. 2. 2021

Pozdrav z Turecka golfu od Evy Schovánkové 

Dnes mě poslala dlouholeté kamarádka Schovánková Eva pozdrav z Tureckého golfu. S Evou Schovánkovou jsme se potkávali na golfu v Mariánských Lázních a v Karlových Varech na turnajích a o prázdninách. S ní byla vždy sranda. 

 
23. 2. 2021

Zdravím všechny členy..... 🙂

... Víte o tom, jaký poklad zde u nás ukrýváme? Poslechněte si skvělou Annu Gálisovou z Chodové Plané... se zlatem v hrdle... Kdo neznáte.... Tento videoklip se natáčel na Zádubu a Anička jede na saních s koníky zdejší kočárové dopravy Evičky Klestilové... ... Natočil šikovný Tonda Hříbal.... Mějte všichni stejně tak příjemný den ! 🤩😍🌬❄

                     Video a text převzato z profilu Bohuslavi Mayové 

 

19. 2. 2021

E-mailový pozdrav mému kamarádovi že Švédska Keneti Strydh 

Dnes jsem si vzpomněl na mého kamaráda ze Švédska a napsal jsem mu Švédsky
Hej Keneth
Som du är, går jag så bra som möjligt. Jag tar bilder här i Klánovice. Jag klättrade inte alls på några dagar för att det var hal. Lunch tar mig från restaurangen Babiččina Beseda. Det var vår och jag kunde gå ut utan jackor.

Kamarád mě na moje překvapení odepsal Česky

ahoj Tomáš tady vše dobré se spoustou Corony, jak se máš! Teď čekáme na očkování, pak jedu do Španělska! Jeden měsíc

 Thomas Baatz Keneth Stridh 

27. 1. 2021

Koupil jsem si nakrčník   

Dnes jsem si objednal v CityGolf.cz nakrčník a oni mě napsali tento  e-mail
Už je to tady! Vaši objednávku č. i............ jsme odpálili kurýrovi. Doufejme, že neskoční v outu nebo ve vodě a přistane co nejdříve bezpečně na greenu.  Tak jsem se tomu musel srdečně zasmát

10. 1. 2021

Lady Luisa Abrahams

16. 1. 2006 kdy zemřela moje kamarádka a přítelkyně Lady Luisa Abrahams se kterou jsem se naposledy setkal na Novoročním drive v Motole. Seděli jsme spolu. Luisa mě položila svoji ruku na mou levou ruku a říkala mě, že mě pozve na turnaj, který se uskuteční na Konopiském Golfovém hřišti. Po drive jsem se rozloučil a jel jsem domů. za čtrnáct dni jsem se dozvěděl že v Anglii zemřela. Tak jsem z toho byl spatný a nevěřil jsem tomu článku, který jsem našel na stránkách Golf.cz. Dost často na ní vzpomínám. Vždyť byla mojí druhou matkou. S Hanušem Goldscheiderem se handrkováli o to, koho jsem caddie. A já jsem vždy říkal že jsem caddie Hanuše Goldscheidera. Několikrát jsem ji dělal caddieho. Také jsem dělal caddieho její dceři Helen, která mě každému představovala, že jsem její učitel golfu. Na Luisu mám vzpomínku a to putter, který mám pověšený v pokoji na zdi.            

1. 1. 2021

Novoroční golfový putter doma  

Letos jsem nebil na Novoročním drive kvůli pandemii a neměl jsem caddieo Jiřího Smetanu, který měl přes Vánoce a Nový rok Koronavir. Tak jsem si to udělal s patrem doma. Ráno jsem si z patra snesl putter a jamku a vše jsem si připravil. Chtěl jsem to udělat v obývacím, ale tam se mi to nakonec nelíbilo. Tak jsem si to připravil v předsíni.     

 


Novoroční přání faráře Zbigniewa Czendlika

Abych nikoho neurazil, nepřeji lidem, ale postavičkám z

Betléma:

Přeji *volům*, aby neřvali z plna hrdla na všechny kolem sebe,

*oslům*, aby nebyli paličatí a tupí,

*ovečkám*, aby nešly slepě za prvním lepším pastýřem,

*pastýřům*, aby si nemysleli, že ty ovečky jsou tak tupé, jako vypadají,

*andělům*, aby méně lítali a víc chodili po zemi mezi lidmi,

*králům*, aby nezůstali nazí jen s korunou na hlavě a

*Svaté rodině*, aby našla teplé místo v srdcích lidí.

Zbigniew Czendlik, farář

AMEN

Převzato z Facebooku 

PF 2021