Klánovická golfová klubovna Nový nájemce

Jednání 

Letošní dražba klánovického golfu, zdá se, ukončila letité spekulace o možném využití areálu. Hlavní město Praha, které nemovitost odkoupilo, by zde rádo vytvořilo prostor pro děti.

Cesta ke konkrétní podobě bude ještě dlouhá, ale zastoupení Klánovic na ní rozhodně chybět nebude.
Na prvním společném jednání se dnes sešli: naše paní starostka Alena Kolovrátková, radní HMP pro oblast školství a sportu pan Antonín Klecanda, ředitel Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy pan Roman Urbanec a zástupce ředitele DDM v Újezdu nad Lesy pan Vojtěch Tyle.

Klánovická golfová klubovna Nový nájemce (Město)

Místo golfového resortu v Klánovicích vznikne areál pro děti! ☺️
Myslím, že jsme konečně rozlouskli 15 let trvající spor. Místní dali jasně najevo, že si nepřejí rozšíření golfového hřiště ani jinou výstavbu vyžadující kácení lesa.

Na využití volnočasového areálu dětmi a mládeží se však shoduje jak klánovická radnice, tak i magistrát, který areál s velmi zajímavou historií v březnu odkoupil v dražbě. Dům dětí a mládeže Praha už pracuje na studii budoucího využití. Díky blízkosti Klánovického lesa je to skvělá příležitost, jak bychom mohli děti přiblížit přírodě. 🌳 

Tento příspěvek bych teď ale nepsal, nebýt mého předchůdce Jan Chabr. Díky němu se podařilo věci rozpohybovat správným směrem a já je nyní mohu dokončit. O budoucnosti prvorepublikového areálu nyní jednáme s radním pro školství Antonínem Klecandou. 👍