Hickory golf 2020

Vzpomínka na Czech Hickory Championship 2019 

 Společná 

 Tomášek Hradecký s Františkem Leblem  

Tomášek Hradecký a Caddie Jiří Smetana 

 Tomášek s Jardou Beranem

Tomášek Hradecký 


Czech Hickory Championship 2020 je 20. 6 


Moje vzpomínka na most přes řeku Jizeru na golf

Brácha si udělal řidičky průkaz. Matka měla nápad jet se kouknout na Slovensko do Piešťan, kde byl golf a projet Slovensko. Ráno jsme si zajeli si něco koupit do prodejny (Samos). Matka šla pěšky a v ulici našla kuličku, která kvíjela. Taji vzala do ruky a dala ji do tašky a v prodejně se ptala, jestli někdo neví či je to. Nikdo nevěděl a jen nadávali, že nemohli spát. Tak jsme nevěděli co s tím. Tak jsme to vzali sebou i když jsme už psa měli a to jezevčíka. Tak s námi cestoval. Projeli jsme Slovensko a vraceli jsme se po týdnu domů. Cestou jsme se stavěli ještě v Šilheřovicích, kde jsme si zahráli golf. Zjistili jsme že na cestě domů jsou Semily. Tak jsme se tam zastavili u golfu. Dali  jsme vyvenčit psy a zjistili jsme e je jediný přístup na golf přes Lanový most. Tak jsem zpanikařil a nechtěl jsem na ten vlézt ale matka řekla neboj se nějak to zvládneš já tě budu jistit a drž se lana.  Tak jsem na most vlezl a držel jsem se lana. To jsem nevěděl že to lano vprostřed mostu je nízko a že budu ohnutý a koukat se pod sebe na vodu. Tak jsme to zvládal i po hře zpátky. Od té doby jsem v Semilech na golfu nebyl, tak nevím jestli už je schůdný přístup. Ani nevím už jestli jsme měli vozíčky nebo ne. Golfové hole jsme měli                

Z HISTORIE KLUBU

Obrazem 1974 - 1985
 

Golf Club Semily, u jehož zrodu stál MUDr. Ivo Balcar, byl založen v roce 1963. Hrálo se na hřišti v nedalekém Bozkově. V roce 1970 byla zahájena výstavba hřiště na levém břehu Jizery za semilskou nemocnicí. V 70. letech měl Golf Club Semily zhruba 20 členů, kteří veškerý svůj volný čas věnovali výstavbě hřiště a zdokonalování své hry. Díky těmto nadšencům golf v Semilech začal vzkvétat, a to i navzdory vládnoucímu režimu, který golf jen trpěl a nezřídka označoval za buržoazní sport. V 80.letech se řady členů GCS neustále rozšiřovaly a spolu s tím se měnila i podoba hřiště. Původní šesti-jamkové hřiště bylo rozšířeno na hřiště osmi-jamkové, postavena byla klubovna s technickým zázemím. V 90. letech začala nová etapa v historii golfu v České republice, kterou lze snad nejvýstižněji charakterizovat slovem boom.

…bez tohoto mostu by golf v Semilech neexistoval.

Počet golfistů v České republice neustále roste a totéž platí i o počtu golfových hřišť a golfových projektů. Na konci roku 1998 měl Golf Club Semily už více než 200 členů ze Semil a bližšího či vzdálenějšího okolí, ale i ze zahraničí. Ve snaze vyhovět stále hlasitějšímu požadavku členů Golf Clubu Semily hráčsky se vyžít přednostně na domácím hřišti se výbor GCS rozhodl vybudovat driving-range a novou lávku pro pěší přes Jizeru, která by umožnila rozšířit semilské hřiště o tolik potřebnou devátou jamku. Obě tyto nákladné investice a spolu s nimi i rozsáhlé zemní práce na semilském hřišti byly zahájeny v roce 1996. V polovině roku 1996 byl slavnostně zprovozněn driving-range na ploše takřka šesti hektarů, který má neocenitelný přínos pro kvalitní růst semilských hráčů.

V létě 1997 byla dokončena nová lávka pro pěší přes Jizeru jako bezesporu největší investiční akce v historii Golf Clubu Semily. V závěru roku 1997 pak byly zprovozněny dva nově rekonstruované grýny, které Golf Clubu Semily umožnily uspořádat první křížkový turnaj v jeho historii s názvem Ingeo Cup ´97. Vedení České golfové federace v Praze tak vzdalo hold obrovské práci, kterou semilští golfisté v letech 1996 a 1997 vykonali. V sezoně 1998 se semilské hřiště dočkalo dalších drobnějších změn. Do provozu byl uveden nový grýn Jedničky a spolu s ním i nový cvičný grýn, čímž se kvalita a obtížnost členitého semilského hřiště ještě zvýšila. Drobné akce se provádějí na hřišti téměř neustále. Pro zvýšený nárůst členské základny jsme zrekonstruovali vnitřní vybavení šaten, recepce + nové vybavení baru. V současné době má Golf Club Semily 350 členů.

Semilsky skauti 

Ještě se neví kde bude Czech Hickory Championship 2020