Golf 2018

 Hanuš Goldscheider ( upravená jeho synovcem Sašou Goldscheiderem )  


18. 3. 2018

Konference ČGF odstartovala sezónu 2018  Delegáti konference ČGF © FOTO Zdeněk Sluka  

Petr Halaburda, Sobota 17. března 2018

Velmi svižný průběh měla dnes v pražském hotelu STEP konference České golfové federace, která zvolila novou tříčlennou kontrolní komisi, schválila rozpočet na letošní rok a také mimo jiné představila novou platformu Bav se golfem.

Vytrvalé dopolední sněžení zkomplikovalo příjezd řady delegátů konference, ale každoroční jednání federace nakonec nijak zvlášť nezkomplikovalo, což platilo i o volbě tříčlenné kontrolní komise, která před rokem nebyla zvolena kvůli nedostatečnému počtu kandidátů. V příštích třech letech bude komise pracovat ve složení Petr Uhlík (předseda), Vlastimil ŠteflJiří Holec.

V úvodu konference prezident ČGF Zdeněk Kodejš zhodnotil první rok svého druhého funkčního období. „Podařilo se nám profesionalizovat aparát obsazením generálního sekretáře Aleše Libecajta, dobře se zapracovala nová mediální komise,“ připomněl v rámci své zprávy Kodejš, který vyzdvihnul i největší sportovní úspěchy minulého roku včetně angažování švédského kouče Staffana Johanssona. „První reakce s jeho prací od hráčů i jejich trenérů jsou zatím velmi pozitivní,“ prozradil prezident federace.

Připomněl i potíže, které má obecně celý český sport s financováním ze státního rozpočtu. „Byl to zmatek a chaos, uvidíme co přinese vznik vládní agentury pro sport. Musíme však počítat s tím, že ještě nějaký čas problémy budou přetrvávat. O to více mě těší, jak máme naše financování nastaveno, i letos plánujeme o něco vyšší příjmy, “prohlásil Kodejš a připomněl, že ČGF je pátým největším sportovním svazem v zemi, navíc s přesně prokazatelným počtem členů.

Připomněl také největší úkoly letošního roku, který hodlá ČGF věnovat golfové osvětě a rozjezdu platformy Bav se golfem. „Vyzkoušeli jsme v minulosti několik projektů, nyní se snažíme vyhnout tomu, co se nepovedlo, využít pozitivních zkušeností a společně začít pozitivně působit na negolfové prostředí,“ uvedl první muž českého golfu.

Generální sekretář Aleš Libecajt v nepřítomnosti sportovního ředitele Luboše Klikara, který dnes s reprezentačními výběry odletěl na soustředění do Turecka, shrnul všechny podstatné události v oblasti Tréninkového systému ČGF v minulém roce, a připomněl krátkodobé i dlouhodobé cíle jak v týmových, tak individuálních soutěžích. Letos by si český golf přál dvě umístění na evropských šampionátech družstev do osmého místa.

Zprávu o hospodaření i plán financování činnosti federace přednesla a okomentovala hospodářka Maria Stilerová, navrhovaný rozpočet na letošní rok byl konferencí schválen. Předseda komise pro rozvoj Dominik Maršík přiblížil realizaci projektů nových golfových hřišť na území České republiky, viceprezident Juraj Werner seznámil s činností Komise pro média a marketing.

Projektový manažer ČGF Tomáš Přikryl zhodnotil stále úspěšnější projekt Se školou na golf, který je založen na spolupráci golfových klubů se základními školami. Letos už v některých školách dokonce rozdávali vysvědčení s hodnocením za golf. Následně delegátům také přiblížil, jakým způsobem bude fungovat Bav se golfem, které odstartuje 26. března. „Aby byla úspěšná a mohla v dalších letech pomáhat přivést další hráče, potřebuje nutně spolupráci nás všech, “obrátil se na účastníky konference.

Delegáti rozhodli o vyloučení Nová Amerika Country Club, která neplnila svoje závazky vůči federaci. Federace nyní sdružuje 128 klubů s hlasovacím právem.

Na úvod jednání byl na návrh Jiřího Novosada (Loreta GC Pyšely) zařazen na program konference navíc bod týkající se budoucnosti technického serveru ČGF. Delegáti po diskuzi odsouhlasili úkol pro výbor, aby "ve spolupráci s externími IT odborníky vypracoval analýzu provozních nákladů serveru a navrhnul podmínky pro jednání se stávajícími a případnými novými dodavateli."

Zástupci klubů dnes obdrželi základní informace od předsedy právní komise Karla Čelikovského o přípravě na chystané změny v rámci „Obecného nařízení o ochraně osobních údajů“ (GDPR), což je legislativní norma EU, která vstoupí v platnost 25. května. ČGF je na opatření připravena, reagovat bude na konkrétní legislativní úpravy.

 

Hladký průběh konference si pochvaloval Zdeněk Kodejš. „Důležitá je vždy její důkladná příprava, abychom s delegáty probrali všechno důležité pro další činnost,“ uvedl prezident federace, který už vyhlíží letošní sezónu. „Letos se výrazně soustředíme na popularizaci golfu a jeho zpřístupnění, stejně jako řešení technického servisu, aby golfové prostředí bylo komfortnější pro kluby a hráče,“ uzavřel sobotní jednání.

text převzat z www.cgf.cz

16. 3. 2018

Inaugurace ulice a sázení stromů věnovaný Hanušovi Goldscheiderovi ( 15. 3. 2016) 

 Tomášek u obrazu Hanuše Goldscheidera ( Goldio)

To není možné jak to utíká kdy jsem byl pozván na Inauguraci ulice protínající golfovým hřištěm v Motole vysazená Kanadského Javoru pojmenováním ( Goldy). Ještě jsem chodil bez hůlky. Ale od dubna 2016 jsem s hůlkou chodil    

11. 3. 2018 

Golf Klub Lišnice  Cup

GKL Cup 2014

Do dnešního odpoledne jsem nevěděl jestli bude dětský turnaj protože byli přihlášení tři děti. To jsem se dozvěděl od Honzy,. Když jsem mu psal e-mail. Honza mě napsal že se to rozhodne v pátek a že mě napíše. V pátek k večeru jsem se koukl na stránky ČGF, kde jsem zjistil že už je přihlášených 11 dětí. Počkám do sobotního poledne, protože to končí přihlašování. V sobotu dopoledne přibili 3 děti a po 13 hodině ještě přibili 3 tak jich je 17 dětí. K večeru si stáhnu startovku i když vím od kolika se startuje. Tak už mám i staženou startovku. Dnes ráno jsem měl e-mail od Honzy Zvolského že se turnaj odehraje a že mě předem děkuje za fotky. Zřejmě zase  tam budu hlavní fotograf. Ráno jsem vyšel v předstihu na autobus. Do Erpetu jsem dojel jako vždy. V Erpetu jsem byl překvapený že tam ještě nikdo nebil a ani Karel Vopička. Od dětí jsem zjistil že start posunuli o půl hodiny a to na 9:30. Tak jsem si sednul k mému stolu a objednal jsem si čaj. Mezitím jsem nafotil ceny a napsal SMS cadiemu a kamarádce že už jsem v Erpetu pomalu se děti scházeli. před půl devátou Karel Vopička děti a rodiče přivítal a ohlásil kdo kam půjde a začal turnaj. Rodiče a doprovod se chvílemi koukal na turnaj v televizi kde hrál Tiger Voods, který se vrátil na turnaje. Přišel se tam podívat i Ivan Paggio. O přestávce se tam objevil Michal Jonn a několik dalších lidí, kteří byli na kurzu rozhodčích. Tak jsem se s nimi popovídal a s Michalem Jonnem nechal vyfotit. Po dvanácté hodině byla ještě rozehrávka tří dětí o první místo. Po vyhlášení jsem se odsunul k recepci a zavolal caddiemu že jsem u recepce as čekám. Caddie mě řekl že za deset minut je tam. Přijel a nasedli jsme do auta a jeli jsme domů. cestou jsme se stavěli na Black Bridge na kávě. Parkoviště u klubovny bylo plno, tak mě caddie vyhodil u klubovny a jel zaparkovat. V restauraci také bylo plno ale stůl u vchodu byl volný tak jsem si k němu sedl a objednal jsem si kávu a lívance. Byl tam i Martin Bek ( bývalí sekretář České Golfové Federace), tak jsem se s ním pozdravil když odcházel. Seznam přihlášených  Startovní listina  Foto  Výsledky

 

8. 3. 2018 

Zemřel Jiří Zavázal

Jiří Zavázal v Klánovicích na golfu 24. 9. 2007

Jiřího Zavázala jsem poznal při prázdninových pobytech v Mariánských Lázních. Také při turnajích které hrál i jeho první žena Janina. Poslední dobou jsem Jiřího Zavázala potkával v Erpetu když jsem fotil Dětské nedělní turnaje a i na Black Bridge, kdy jsem se tam stavěl s caddiem Jiřím Smetanou na lívanečky a kávě. Jiří Zavázal mě tam nechal pozůstalost po jeho matce. Naposledy jsem Jiřího Zavázala potkal na koncertu  Stan & Tony Revival  u Kočičky a Pejska v Zádubu-Závišině ( Mariánské Lázně )

 Jiří Zavázal na koncertě Stan & Tony Revival  u Kočičky a Pejska Zadub-Závišín ( Mariánské Lázně )  14. 7. 2017   

4. 3. 2018

17.MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE NA FSG SIMULÁTORECH

 17.MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE NA FSG SIMULÁTORECH

- 4.března 2018 - Hřiště BOUNTIFUL

POHÁR - DRUŽSTVA do 16 let

Hráč

HCP

kateg

Rány

Celkem

družstvo

1.MÍSTO - GOLF CLUB HRADEC KRÁLOVÉ

159

GCHKR

Basler Matěj

5,3

14

78

Kosina Kilián

13,3

16

81

Hornych Václav

28

16

90

Horáková Kateřina

20,2

12

91

Synková Karolína

35

12

101

Kolář David

54

12

104

Bašek Matěj

54

12

114

Macek Filip

42

12

127

Nový Karel

37

12

130

Čížek Martin

54

14

159

2.MÍSTO - GOLF CLUB ERPET

165

GCERP

Tarantová Adéla

6,6

12

80

Paroulková Anna

16,6

14

85

3.MÍSTO - PARK GOLF CLUB HRADEC KRÁLOVÉ

171

PGCHK

Hejlek Jakub

13,4

14

83

Veber Jan

12,1

14

88

Jelínek Šimon

12,6

16

90

Mašek Milan

22,4

14

93

Sládek David

41

12

121

4.MÍSTO - GOLF CLUB PRAHA

177

GCPRH

Chramosta Matěj

16

12

86

Chramosta David

23,6

12

91

5.MÍSTO - GOLF CLUB KUNĚTICKÁ HORA

195

GCKUH

Panchártek Matyáš

14,8

14

96

Kovačičová Rosálie

22

12

99

GCOLO

Melecká Aneta

10,6

14

96

GCMBU

Němec Jeroným

30,7

12

94

GCMBM

Navrátilová Berenika

12,7

14

82

GCHOD

Mlýnek David

4,4

16

74

ZGCKR

Hořínková Petra

48

14

122

GCBBR

Holeček Karel

15,4

12

82

 

Drbal 4. 3. 2018

 Kosina Kilián  Mlýnek David  Jelínek Šimon 

 Podhorná Anežka  Donátová Kateřina   Strnadová Anežka 

 Chramosta Matěj   Holeček Karel  Chramosta David  

 Horáková Kateřina  Tarantová Adéla  Kováčičová Rosalie 

 Hejek Jakub  Basler Matěj   Veber Jan 

 Navrátilová Berenika Paroulková Anna 

2. 3. 2018

Dnešní brouzdaní na facebooku

PhMr. Josef Punčochář s jeho dcerou nebo vnučkou? 

Tak jsem dnes brouzdal Facebookem a narazil jsem na parte PhMr. Josefa Punčocháře, který zemřel 15 října 2017. Tak jsem  byl překvapený že zemřel. V roce 2015 jsme spolu dostávali Výroční cenu ČGF při Večeru golfu a i jsme seděli vedle sebe. Nevím kdo s ním tam byl, jestli to byla dcera nebo vnučka.   

 Prokop Sedlák za paní Cieslarovou, Tomáš Hradecký, PhMr. Josef Punčochář prezident ČGF Zdeněk Kodejš 

                

 

2. 3. 2018

Vzpomínka Hanuše Goldscheidera ( Goldy ) 

 Hanuš Goldscheider

Až dnes jsem měl čas dát na tyto stránky vzpomínku na Hanuše Goldscheidera, který nás opustil před 17 lety 28. 2 2001. Kterému jsem byl osobní caddie až do konce jeho života. Když nerál tak mě propučoval svým kamarádům. Hanuš Goldscheider  

27. 2. 2018

21 ročník Mistrovství ČR na FSG simulátorech

Mistrovské tituly na simulátorech zůstaly v Erpetu

Druzstva žen a mužů Erpetu s Rišou Beštou a Karlem Vopičkou  

Mistrovské tituly v kategorii družstev na simulátorech se rozdávaly v neděli v pražském Erpet Golf Centru. V kategorii mužů i žen zůstaly zlaté medaile a mistrovské poháry domácím výběrům Golf Clubu Erpet.

Kvalifikace 21. Mistrovství České republiky se uskutečnila jak v Erpetu, tak v Golfcentru Hotelu Čechie, finále se odehrálo již pouze ve smíchovském centru.

Konečné pořadí

Ženy:
1. GC Erpet Praha (Karolína Hájková, Natali Kamberská, Martina Starýchfojtů, Adéla Tarantová)
2. GC Hradec Králové „A“ (Barbora Kábrtová, Jana Kábrtová, Zuzana Přibylová, Justýna  Šafaříková)
3. GC Hradec Králové „B“ (Kateřina Donátová, Berenika Kucrová, Eva Němečková, Anna Starostová)

Muži:
1.GC Erpet Praha „A“ (Martin Bešta, Cyril Cejnar, Aleš Procházka, Jakub Šlapal, David Štrouf)
2. GC Black Bridge (Vojtěch Dostál, David Mrákota, Jan Šmída, Tomáš Tvoroch)
3. GK Čechie „A“ (Vít Kluger, Petr Kratochvíl, Štefan Páleník, Hanuš Weisl) 

text převzat z www.cgf.cz  foto Jan Zvolský? 

25. 2. 2018

Golfový praporek 18 Czech Hickory Championnship

Dlouho jsem přemyslel kam praporek dám.  Napřed jsem ho měl pod televizi. Když jsem si zvětšil pracovnu tak jsem ho měl na chvíli na stole před monitorem. 25. 2. 2018 mě svitlo v hlavě. Našel jsem tři připínáčky a připevnil jsem ho na dveřní futro mé pracovny. Mrzí mě že na něm není 19. Golfisté říkají známým že se sejdeme na 19 jamce ( restaurace) 

18. 2. 2018

CHATEAU ST. HAVEL CUP

Po čtrnáct dnech jsem zase vyjeli do Erpetu na dětský turnaj. K večeru jsem si stáhnul seznam přihlášených a startovku abych věděl kdo tam bude a v kolik se startuje. Ráno jsem si stáhnul ještě několik videi o Ester Ledecké a články. Topení jsem přepnul na minimum abych ušetřil, když tu nejsem. Zase jsem vyšel na autobus v předstihu. Do Erprtu jsem došel asi po tři čtvrtě na devět a cestou ke stolu jsem si objednal čaj. U stolu seděli sestry Mašínovi, kteří tento turnaj organizovali. Než jsem nafotil ceny, tak jsem měl na stole čaj a Karel Vopička mě z něho vynadal vylouhovaný čaj aby tam nebyl víc než 5 minut a ptal se číšníka jestli tam mám i cukr a číšník mu řekl že tam mám vše. S kamarádkou jsme měli domluveno že mě bude SMS sdělovat jak hrajeme se Svíčkařském. Také se tam bavili Ester Ledecké, která byla překvapená z prvního místa. Vyhlášení bylo ve 11:59. Po vyhlášení jsem se se všemi rozloučil a šel jsem  k východu. U východu jsem zjistil že jsem si na stole zapomněl na stole mobil. Tak pro něj musel dojít caddie když přišel a šli jsme k autu a jeli jsme domů. Cestou jsme se stavěli na Black Bridge na lívance a kávu. Seznam přihlášených  Startovka   Výsledky  Foto

15. 2. 2018

Pozdrav z Lišnice od Zábrodského

Předevčírem jsem se kouknul do kastlíku a viděl jsem tam něco. Tak jsem šel si to vzít a zjistil jsem že je to pohled a to zimní. Tak jsem si myslel že mě někdo píše z hor, kde je na dovolené nebo s dětmi na prázdninách. Tak si to líp prohlédnul a zjistil jsem že je to od kamaráda, který byl na Lišnici a poslal mě pozdrav

11. 2. 2018

Moje ceny a medaile 

Moje ceny z golfových akcí a to z Lišnice, Zbraslavi a Erpetu. Možná jedna cena je z Klánovic

28. 1. 2018

EXON CUP

Tomášek Hradecký dostal cenu a zlatou medaii 

Po čtrnácti dnech, bourání zdi a malování v mé pracovny a druhým kole prezidentských voleb jsem vyjel fotit dětský turnaj do Erpetu. Ráno jsem našel e-mail od Honzy Zvolského že se mě omlouvá že píše tak pozdě že byl na horách a jestli dorazím, že bude rád za fotky.  Na autobus jsem vyšel v předstihu. Na stanici jsem zjistil že jsem si doma zapomněl náhradní nabitý akumulátorek. Tak jsem si říkal že jsem moc nefotil a že by mohl vydržet. Taky že vydržel. Do Erpetu jsem dorazil asi deset minut před devátou a sedli jsem si na svoje místo a objednal jsem si čaj. Než mě čaj dali na stůl, tak jsem šel fotit. Čaj jsem vypil s přestávkami mezi focením. Zase tam byla paní Mašinová a její vnučky a vnouče. Dnes zase to nějak rychle probíhalo. Tak vyhlášení už bylo v 11:30. Po vyhlášení jsem se přesunul k recepci, kde jsem si na chvíli sednul a počkal jsem na caddieho. Cestou jsme se zastavili na golfu Black Bridge na kávu a lívance se šlehačkou. Caddie mě odvezl domů a jel dál. Seznam přihlášených  Startovka  Výsledky  Foto

21. 1. 2018

 

24.Mistrovství ČR na FSG simulátorech

18.- 21.ledna 2018

Hrálo se na FSG simulátorech hřiště Valderrama. 

První kolo se hrálo v Praze (Erpet, Čechie), Hradci Králové a Liberci.

Druhé kolo, do kterého postoupilo nejlepších 39 mužů a 9 žen z kola prvního, se hrálo v pražské Čechii.

Konečné pořadí medailistů:

Ženy:

1.místo   Justýna Šafaříková  GC Hradec Králové   

2.místo   Barbora Vejlupková  GK Čechie              

3.místo   Iveta Uhrová  GC Konopiště                      

Muži:

1.místo   Štefan Páleník  GK Čechie

2.místo   David Mrákota  GCBBR

3.místo   David Fára  GC Erpet Praha

 

Fotky z předávání:  

 

1. Karel Vopička z Erpetu a Pavel Svoboda z Čechie

 2. Iveta Uhrová a David Fára  - bronzové mesdaile

3. Barbora Vejlupková a David Mrákota - stříbrné medaile

 4. Justýna Šafaříková a Štefan Páleník - zlaté medaile Mistři ČR 2018 na FSG simulátorech

5. Hromadná fotka oceněných spolu s Karlem Vopičkou a Pavlem Svobodou

Foto: Petr Kratochvíl

12. 1. 2018

Petr Nitra - prezident PGAC 2002-2018 - rozloučení

Petr Nitra 

Video Ivan Paggio 

10. 1. 2018

Vzpomínka

Na tom Černém Mostě Black Bridge 10. 9. 2010

Už si nepamatuji kdo mě pozval na zahájený 5 jamek na Black Bridge ani jak jsem tam jel ani jak jsem se dostal domů. Těch 7 let uteklo jako voda. Na tomto hřišti jsem zažil hodně turnajů a i jenom si tam dojet na jídlo a kávu s mým caddiem Jiřím Smetanou. V zimním období tam zajíždíme na kávu z Erpetu z dětského turnaje když mě caddie veze domů  Foto  

10. 1. 2018

Zemřel Jiří Simbartl

V sobotu 6. ledna náhle zemřel ve věku 63 let Jiří Simbartl, dlouholetý šéfredaktor časopisu Golf. Jiří Simbartl stál v čele redakce jedenáct let a právě pod jeho taktovkou se časopis Golf přeměnil z hobby čtvrtletníku Golf Club na moderní celostátní měsíčník v podobě, jak leží dnes před vámi. Kdo jste ho znali, zavzpomínejte s námi. Možná i vám udělá radost úryvek z jeho prvního úvodníku, který vyšel v létě devadesátého sedmého v časopise Golf Club 4/1997 a který trefně vystihuje jeho humor a vtipný nadhled, se kterým přistupoval k práci i k životu a který nám bude všem, co jsme ho znali, chybět.

Vážené čtenářky a vážení čtenáři!

Stávají se už takové věci, že sotva se něco usadí a člověk něčemu přivykne, hned je všechno jinak. Tenhle neustálý koloběh však patří k životu a někdy se přihodí, že změny vedou k lepšímu. Za to, že to neplatí v případě této rubriky a místo mladé, usměvavé a pohledné tváře Vlaďky Kosíčkové na vás civí fousáč středního věku, se velice a upřímně omlouvám.
O to víc se budu snažit, aby redakční změny, které to všechno způsobily, vedly k pokračování zdárných výsledků. Navíc však doufám, že náš časopis bude moci sloužit golfistické veřejnosti a klubům v mnohem větší míře – už z toho důvodu, že já jsem golfu propadl – ještě sice ne měrou, o níž vypráví golfistická latina a kolují legendy, ale doma už se mnou nemluví...

Rozloučení s Jiřím Simbartlem se uskuteční v pátek ve 12:00 v obřadní síni v Českých Budějovicích, v srdci kraje, ze kterého pocházel, kam se po ukončení aktivního života uchýlil a kde i zemřel.

Za redakci a celé vydavatelství

 

Josef Slezák, šéfredaktor

foto a text převzat z Facebooku 

9. 1. 2018

Volební Valná hromada PGAC

Zuzana Kamšová ( Valná hromada PGA hotel Step 1. 2. 2014 ) 

Tuto sobotu je valná hromada PGAC na které jsem před čtyřmi lety byl pozván od Petra Nitry, který byl zvolen už po čtvrté. Valná hromada je zase v hotelu Step od 12 hodin. Pozvánka Valná hromada Zdeněk Kodejš  Vzpomínka 

8. 1. 2018

Oficiálně ukončený Slaviček Golf Academy 

Z historie Slavíček Golf Academie 

Tomáš Slavíček při vyhlašování v loňském roce 5. 3. 2017 Erpet

o    2008 – založení Zbraslav Golf Academy (20 dětí a 2 trenéři)

o    2009 – Stav 80 dětí a 5 trenérů

o    2010 – Stav 100 dětí a 10 trenérů

o    2011 – Stav 110 dětí, zahájena spolupráce s Golfovou akademií Ivana Lendla na Floridě.

o    2012 – Stav 125 dětí v celoročních kurzech + 60 dětí v mateřských školách – 15 trenérů.

o    2013 – založení Slavíček Golf Academy se 3 centry výuky: Zbraslav, Loreta Pyšely, Čertovo břemeno

o    2014 – 4 děti zařazené do reprezentace ČR, Mistři ČR družstev do 14let, zahájení výuky v rámci Univerzity 3.věku

o    2015 – zahájení výuky Slapy Golf Academy – založení Slavíček Golf Club z.s.

                 2018 – Oficiální ukončení Slavíček Golf Academy při Dětském turnaji Prague City Academy 7. 1. 2018

Foto 

7. 1. 2018

PRAGUE CITY GOLF ACADEMY CUP

 Tomáš Slavíček při vyhlašování v loňském roce 5. 3. 2017 Erpet

Po novoročním drive a prosby Jana Zvolského abych přijel fotit že je mimo Erpet. Tak tam zase budu hlavní fotograf. Tak si budu muset dávat zaležet abych ty fotky měl hezké a hlavně ostré. Ráno než jsem vyšel na autobus, tak jsem vypnul spínací hodiny u stromečku a lustru. Na autobus jsem vyšel v předstihu. Na atobusové stanici jsem zjistil že jsem nechal doma mobil. Do Erpetu jsem došel a cestou mě zdravila Zuzana Mašínová Boučková a její holčičky. Když jsem šel okolo baru tak číšník mě říkal dáte čaj a já kývl. Sednul jsem si k mému stolu. Když jsem měl trochu času tak jsem šel k recepci aby mě vynašli pevnou linku na mého caddieho Jiřího Smetanu. Našla mě ho a hned mě ho na svým mobilu vytočila. Já jsem se s caddiem domluvil na přijezdu pro mě. Chvíli jsem si povídal s Filipem Juhaňakem. Mluvil jsem i s Markétou Stoulilovou, které jsem říkal že ji pošlu fotky z tohoto turnaje na kterém se loučil ředitel academie Tomáš Slavíček, který vypadal spokojený. S Tomášem Slavíčkem jsme si také povídali. Ve 12:17 bylo vyhlášení. Po vyhlášení jsem se přesunul k recepci, kde jsem počkal na caddieho a jeli jsme domů. cestou jsme se stavěli na Black Bridge na moučníku. Když jsme dojeli domů tak jsem řekl aby mě caddie zandal do kůlny stromeček. Napsal jsem kamarádce že jsem zapomněl mobil doma a jí píši až teď.   Seznam přihlášených  Startovka  Výsledky  Foto 

1. 1. 2018

Novoroční drive v Erpetu

 Bašta, Tomášek Hradecký a Karel Vopička

Před vánocemi jsme se s caddiem Jiřím Smetanou domluvil na to že pro mě prvního ledna ve 14 hodin přijede a odveze mě na Novoroční dive do Erpetu. Ještě jsme se domluvili s Renee Machovou že po roce zase mohli sejít v Erptu. Renee mě napsala že tam přijde i s Robertem ( syn) ale později. Z Klánovic jsme vyjížděli přesNĚ ve 14 hodin.  Ještě jsme se zastavili vyhodit smetí do kontejnerů. Do Erpetu jsme dojeli asi hodinu před začátkem. Chtěl jsem si na chvíli sednout do restaurace a recepční mě řekla že je zavřeno a že je jen na ploše. Tak jsem šli na plochu a sedli jsem si k druhému stolu protože ten můj stůl byl obsazen. Dali jme si pití a chvíli poseděli. Mezitím se golfisté scházeli a zdravili se. Také přišla Renee Machová se synem Robertem a sedli si k nám. Když ty lidi odešli tak Karel Vopička říkal abychom si přesedli že vidí na Tomáškovi že je nervosní že nemůže sedět na svém místě. Před čtvrtou jsme si dali česnekovou polévku. Čočka ještě nebyla prohřátá. Mezitím Karel Vopička náš všechny včetně mě přivítal. Když věděl že všechny odehráli a už nikdo nebyl tak řekl že ve tři čtvrtě na 5 bude vyhlášení. Tak jsem si vzal židli a dal jsem si ji na místo odkud vždy fotím dětské turnaje. Ještě jsem slyšel jak někomu říká že by potřeboval ještě jednu medaili. Po vyhlášení řekl že má pro nás jedno překvapení a to že zlatou medaili dostává Tomášek za celoroční focení v Erpetu a dal mě na krk  medaili a postavili si ně mezi sebe s otcem prezidenta Golf clubu Erpet a Karla Vopičku. Já jsem poprosil přítelkyni nebo ženu Alana Babického aby nás vyfotila, protože caddie Jiří Smetana byl daleko. Po rozloučení jsem šel pomalu k autu.  Caddie Jiří Smetana chtěl zaplatit parkovné ale recepční mu ten lístek potvrdila aby mohl vyjet a řekla mu že to má za to že Tomáška vozí k nim. Domů jsme vzali i Renee Machovou a jejího syna který cestou vystoupil a šel za kamarádem. My jsme jeli dál. U Rudolfína jsme zůstaly zablokovaný, protože lidi se šly kouknout na ohňostroj. Vždy se to na chvíli pohnulo. Ale ohňostroj jsme měli z první ruky. Vydělí jsme ty velké obrazce které byli vidět na střechami. Renu Machovou jsme dovezli domů a my jsme jeli do Klánovic. Ještě jsme se stavili na chvíli v Babiččině Besedě na napití. Po zaplacení mě odvezl domů. Doma jsem si pustil televizi a při psaní tohoto textu poslouchám koncert z Rudolfina. Foto             

 


Šťastný Nový rok 2018

TOPlist