Jaromír Míša Fuchs

 

Fotky s Jaromírem Míšou Fuchsem k stažení Zde 

Jaromír Míša Fuchs

Dne 14. 1. 2017

Zemřel Jaromír Míša Fuchs

ODEŠLA GOLFOVÁ LEGENDA MÍŠA FUCHS
Měsíc po dovršení dvaaosmdesáti let odešel dnes do golfového nebe Jaromir Míša Fuchs - člen Síně slávy ČGF. Míša se již v dětském věku s golfem seznámil jako klánovický kluk, který si přivydělával jako caddie na místním hřišti. Caddies v Klánovicích měli dobrou školu v získávání golfových návyků, zvláště golfové etikety, která zde byla na vysoké úrovni. A která ho provázela po celý život.

image Poslední setkání Míši Fuchse s obyvateli Síně slávy České golfové federace v říjnu 2013 na Líšnici.

Zahrát si s Míšou Fuchsem bylo vždy nezapomenutelným golfovým zážitkem. Sledovat potom jeho přístup ke hře, techniku i chování přísně respektující golfovou etiketu způsobem naprosto přirozeným a pohodovým, bylo školou pro všechny věkové i výkonnostní kategorie hráčů.

Rozloučení proběhne podle jeho přání v úzkém rodinném kruhu. Čest jeho památce!

MíšaFuchs při otevření academie na Zbraslavi v roce 2004 a u přilezitosti klepnutí na základní kámen a plánu Zbraslavského golfového hřiště a křestu knížky Historie golfu od Prokopa Sedláka

Ludmilla (Duna ) Křenková s Jaromír ( Míša) Fuchs ( Mistrovství republiky v Karlových Varech na jamky rok 1973

                V tomto dokumentu je Míša Fuchs 

Dlouholetý člen Tatranu Praha a posléze člen Golf Clubu Praha Míša Fuchs zemřel. Byl cadiiem v Klánovicích a  vyhrál turnaj caddie, který se tady v Klánovicích hrával a hráli ho jen caddie. Posléze hrával za Tatran Praha a od roku 1989 za Golf Club Praha kdy se všechny pražské cluby spojili do jednoho. Byl členem seniorské reprezentace a jezdil do ciziny. V roce 2005 se stal členem Síně slávy. Když tady se obnovoval golf v roce 2006, tak byl u toho a byl tady caddie a jezdil s buginou a sbíral míčky. Několik let byl na Golfu v Mstěticích startér a rozhodčí.  Od roku 2012 byl česným členém Golfové Společnosti Újezd nad Lesy & Klánovice. Cest jeho památce. Míšo budeme na tebe myslet  Foto Foto 2

PS: Rodina Míši Fuchse na jeho přání nedělají pohřeb, udělaji to jen v rodinném kruhu   

Jaromír Fuchs je legendárním klánovickým kedíkem a dlouholetým výkonnostním hráčem.

Jaromír Fuchs se s golfem seznámil již jako klánovický kluk, který si přivydělával jako caddie na místním hřišti. Po válce se již zúčastnil podzimních mistrovství caddies a dobyl své první vavříny. V letech 1948 a 1949 zvítězil v mistrovství caddies Golf Clubu Praha.

V roce 1950 se zúčastnil mistrovství republiky v Mariánských Lázních a v kvalifikaci skončil čtvrtý s výsledkem 78 ran. V jamkových bojích postoupil až do semifinále, kde podlehl nejlepšímu tehdejšímu hráči Hanno Tonderovi. V témže roce bylo úřady uzavřeno klánovické golfové hřiště a golf přestal být pro J.Fuchse součástí jeho každodenního života. S golfem se však nerozloučil a začal za ním obtížně jezdit do vzdálených Mariánských Lázní. V roce 1954 se opět v semifinále již ilegálního mistrovství republiky střetl opět s H. Tonderem a zvítězil. Ve finále podlehl nejlepšímu tehdejšímu hráči M.Vostárkovi.

Po několikaleté přestávce se v roce 1966 ke golfu opět vrátil a rychle se zařadil mezi českou výkonnostní elitu. Řadu let byl nejlepším pražským hráčem. Po založení Československého golfového svazu v roce 1968 se stal členem jeho výboru a golfu věnoval i svoji organizátorskou aktivitu. Jako člen oddílu Tatran Praha byl po dobu více než dvacet let předním hráčem ligového družstva, které bojovalo v nejvyšší soutěži. V roce 1973 se stal mistrem republiky ve hře na jamky. Kromě toho vyhrál řadu turnajů.

Po dovršení seniorského věku pro něj začalo období sportovních úspěchů v této kategorii. Svojí výkonností se rychle zařadil mezi seniorskou reprezentaci, která významně přispívá k dobré mezinárodní propagaci českého golfu.

Sledovat jeho přístup ke hře, techniku i chování, přísně respektující golfovou etiketu způsobem naprosto přirozeným a pohodovým, bez jakýchkoliv emocí a stresů, je stále školou pro všechny věkové i výkonnostní kategorie hráčů. Za svůj golfový život, který u nás patří k nejdelším, Míša Fuchs náš sport významně obohatil 

Tento text jsem převzal z Golf.cz    

TOPlist