Goldscheider Hanuš

 
 
 
 

 Goldy a poháry ( Restaurace Erpet ) 

Wikipedie Hanuš Goldscheider 

Tyto fotky mě poslala moje kamarádka Rena Goldscheiderová - Machová. Jeji syn je našel na jejich chalupě při úklidu. Ty fotky jsou asi 50 let staré. Možná i starší 

 

 Lady Luisa Abraháms a Hanuš Goldscheider 
 Golf hotel jak ho mhozi znali kdy vchod byl do hotelu ze strany  Duna Křenková  Lady Luisa Abraháms a sir Charles Abrahams
 Hanuš Goldscheider, sir Charles Abrahams, Lady Luisa Arahams a jedna žena ale nepoznávám ji 
 
 
SÍŇ SLÁVY ČGF - HANUŠ GOLDSCHEIDER

Hanuš Goldscheider (Goldy)

image

Hanuš Goldscheider je členem Síně slávy českého golfu za celoživotní působení v jeho prospěch. Svou práci v českém golfu zahájil začátkem padesátých let minulého století, když golf byl uvržen do nucené ilegality. Začátkem šedesátých let se podílel na zformování nově vznikajících oddílů golfu a vstoupil do oddílu při TJ Slavia Praha. V roce 1968 byl spoluzakladatelem Československého golfového svazu a v jeho výboru zastával funkci mezinárodního tajemníka. V této funkci působil víc než dvacet let a největší měrou se zasloužil o znovuzařazení československého golfu do rodiny evropských a potažmo světových golfových zemí. Nejednalo se jen o obnovení členství Československého golfového svazu v Evropské golfové asociaci a o vstup do World Amateur Golf Council, ale hlavně o vytvoření řady osobních kontaktů a přátelských vztahů s významnými osobnostmi světového golfu. To umožnilo zajistit účast našich hráčů v řadě zahraničních turnajů včetně světového mistrovství profesionálních družstev World Cup a rovněž realizovat řadu mezinárodních utkání i na klubové úrovni. To vše v době totalitní perzekuce, kdy golf byl sportem třetí kategorie bez jakékoliv státní podpory. Je zásluhou Hanuše Goldscheidera, že se v letech 1979 až 1998 v naší zemi konala čtyři amatérská mistrovství Evropy. Po rozdělení Československa na dva samostatné státy se v roce 1993 Hanuš Goldscheider stal prvním prezidentem České golfové federace a zůstal jím až do své smrti. Jeho zásluhou čeští golfisté poznali nejlepší profesionální hráče působící v Evropě při několika turnajích konaných u nás v rámci European Tour nebo Challenge Tour. Z iniciativy Hanuše Goldscheider byla v roce 1990 založena i PGA České republiky. Na mezinárodním poli Hanuš Goldscheider pracoval od roku 1989 po dobu čtyř let jako člen Championship Committee při Evropské golfové asociaci, další čtyři roky zastupoval Evropu v Rules Committee při Royal & Ancient St Andrews a další dva roky zastupoval Evropu v Komisi pro amatérský status při Royal & Ancient St Andrews.

Hanuš Goldscheider byl členem Golf Clubu Praha a čestným členem řady dalších klubů. Za zásluhy o rozvoj golfu byl od roku 1978 členem Royal &Ancient Golf Club of St Andrews.

převzato z www.cgf.cz 

 Hanuš Goldscheider

 

Motto 

„Golf je hra, ve které jediným vaším soupeře jste  vy sám. Je to hra jež nás vede k trpělivosti a učí nás poznávat  a hlavně překonávat sama sebe. A kdy jindy se těmto věcem učit než v dětství”

Hanuš Goldscheidr                           

Hanuš Goldscheider

*28.10 1921, 28.2.2001

Těžko říct, kde by český golf bez Hanuše Goldcheidera byl. I v dobách nucené golfové ilegality aktivně bojoval za jeho rozvoj a popularizaci. V roce 1968 se stal spoluzakladatelem Československého golfového svazu a budoval řadu osobních kontaktů s významnými osobnostmi světové golfové scény. V roce 1978 se díky svým zásluhám stal členem elitního Royal & Ancienit Golf Club of St. Andrews. Po vzniku Československé golfové federace byl zvolen jejím druhým prezidentem a po rozdělení Československa pak i prvním prezidentem České golfové federace. Právě z jeho popudu byla založená Česká asociace profesionálních golfistů. Ačkoliv nikdy nevynikal špičkovými hračkami výkony, byl vždy velkým mužem českého golfu. Nadace nesoucí jeho jméno dnes pomáhá mladým golfovým talentům v cestě za úspěchy v tomto stále populárnějším sportu.

 

Brouzdání na Facebooku

Tento týden jsem brouzdal na facebooku a zjistil, že René Machová má za přítele na facebooku Alexandra Goldcheidera. Napsal jsem jí a ukázalo se, že je to její bratranec od tátova bratra Františka Goldcheidera. Tak jsem ho požádal o přátelství a on mě přijal jako přítele a napsal mě toto : 

  Milý Tomáši

děkuji za nabídku přátelství a milý email.
Je mi ctí, že jsem alespoň takto spjatý s caddiem strýčka Hanuše a připojuji mocné pozdravy z Londýna

Saša Goldscheider

TOPlist