Hickory golf 2019

 

 

Tomášek Hradecký a Andrea HoffmanováVzpomínka na Czech Hickory Championship 2012 Lišnice


Czech Hickory Championship 2019

( Golf Muzeum Ypsilon Opening June 7. 2019 )

 Manželé Hoffmanovi

 Andrea Hoffmanová


Letos je Czach Hickory Championship na Ypsilonce

Mistrovství je v sobotu 8.6. na Ypsilonce, ale už v pátek je cvičná runda, otevření muzea a společenský večer.

Vážení playeři!
Je mi ctí oznámit Vám tímto datum a místo konání letošního Mistrovství ČR v hickory golfu!
Již 11. mistrovství České republiky v hickory golfu se uskuteční na nádherném hřišti Ypsilon Golf Liberec. V pátek 7. června budou mít
účastníci možnost tréninkové hry, odpoledne pak proběhne slavnostní otevření golfového muzea Ypsilon (cca v 16 hodin) a vše završí
slavnostní večer ve stylu 20. a 30 let. Samotné mistrovství se pak odehraje v sobotu 8. června a bude se hrát na 18 jamek zdejšího
mistrovského hřiště.
Podrobnosti a podmínky soutěže budou zveřejněny po doladění všech podrobností, ale rozhodně si zarezervujte zmíněné datum!
Akci také můžete sledovat na Facebooku: https://www.facebook.com/events/549219728913231/
Tímto bych chtěl zároveň poděkovat Golf Museu Ypsilon, Golf Cubu Ypsilon a manželům Hoffmannovým, že se ujali organizace letošního ročníku.
Doufám, že dorazíte v hojném počtu, ať už kvůli hře samotné, možnosti potkat se s přáteli nebo oslavě golfové historie.

 

Se srdečným pozdravem
Dalibor Procházka 

9. 3. 2019

Výlet do Liberce ke kamarádům

 Golfová hůl, kterou jsem dostal k svátku

Na dnes jsem se domluvil s Andreou Hoffmanovou že k ním přijedeme a že mě její manžel ukáže co má za golfové poklady. Tak jsme v devět hodin vyjeli z Klánovic a cestou jsme se stavěli na hřbitově v Mladé Boleslavi u mého strýce a tety. Po kouknutí se na hrob, jsme se vydali do Liberce k mým kamarádům. Bohužel caddie Jiří Smetana neuměl nastavit navigaci na mobilu, tak jsme jeli bez navigace. Přijeli jsme do Liberce naštěstí jsme zahnuli na křižovatce do pravá ale skončili jsme. Zastavili jsme a hledali jsme tu ulici na mapě. Já jsem se ptal paní kde je ta ulice a ona mě řekla že neví že je z Polska. Tak caddie přišel a já jsem zavolal Andree, že jsme tam a tam. Mezitím caddie tu navigaci nastavil a jeli jsme. Dojeli jsme do ulice ale to nebyla správná. Tak jsem zase zavolal že jsme někde a Andrea nás navedla k ním. Dala nám jídlo. Než udělala jídlo tak nám její muž ukázal staré golfové skvosty. Já jsem jen slintal blahem. Po jídle jsme si povídali o golfu a mě ukázal vše co má. Po třech a půl hodinách jsme se rozloučili a jeli domů. Já jsem dostal k svátku starou golfovou hůl, která už výší nad dveřmi.          

 Andrea a Vítěslav Hoffmanovi se psem, caddie Jiří Smetana a Tomášek Hradecký s půjčenými starými holemi

  Golfplan Ypsilonka

HŘIŠTĚ

Golfové hřiště Ypsilon Golf Liberec leží v nadmořské výšce 420 – 470 m.n.m a je umístěno do krásné přírody bez civilizačního ruchu nedaleko přehradní nádrže Fojtka u Liberce.

Areál hřiště se rozkládá na pozemcích s rozlohou 102 ha, z čehož 37 ha tvoří samotné hrací plochy. Zdejší členité území umožnilo anglickému architektovi Keithu Prestonovi vytvoření 18 specifických jamek o celkové délce hřiště, která přesahuje šest tisíc metrů (6102 m – mistrovská pánská odpaliště) s parem hřiště 72.

Hřiště má klasickou skladbu 4 tříparové, 4 pětiparové a 10 čtyřparových jamek. Každá z osmnácti jamek přispěje svým osobitým charakterem k celkovému nevšednímu zážitku ze hry na tomto hřišti.

Z 3parových jamek lze vyzdvihnout např. „lesní jamku“ (jamka č. 6), která má přes kratší celkovou délkou (116 m) členitý a hluboký green (30 m) úzce obklopen okolním lesem. Tento green je navíc zpředu chráněn 2 bunkery.

5 parové jamky budou svorně vyžadovat pečlivé zvážení hrací strategie, a to především prvních dvou ran. Průměrná délka těchto jamek činí 460 m.

U parů 4 je zastoupena celá škála herních možností od kratších jamek (např. jamka č. 12 – 289 m), které budou vyžadovat přesné přihrávky až po dlouhé jamky (např. jamka č. 10 – 406 m), které prověří délku vašich drivů.

Golfové hřiště Ypsilon se navíc může pyšnit oceněním Nejlepší hřiště roku 2006 a 2007Nejlepší služby roku 20082. místo Nejlepší hřiště roku 20153. místo Nejlepší hřiště roku 2016,které jsme získali ve čtenářské anketě golfového časopisu Golf Digest C&S. V roce 2017 jsme obdrželi ocenění od americké redakce časopisu Golf Digest a zařadili se tak mezi nejlepších 8 resortů v kontinentální Evropě. V roce 2014 jsme byli ohodnoceni portálem golfova-hriste.cz do TOP 5 golfových hřišť v České republice. V anketě Všudehrálů tedy hráčů, kteří odehráli více jak šedesát golfových hřišť u nás jsme v roce 2014 obsadili 2. místo, v roce 2015, 2016 a 2017 jsme se umístili na 1. místě.

Hřiště Ypsilon Golf Liberec bylo a je dějištěm prestižních evropských golfových tour, ke kterým patří EPD Tour (2007)Challenge Tour (2008)Pro Golf Tour (2016, 2017, 2018) a roce 2012 jsme navíc hostili Akademické mistrovství světa v golfu.

Slovo architekta hřiště Keitha Prestona:

„Nikde nemohlo být prostředí situováno lépe, než se tomu stalo právě na Ypsilonu. Rozsáhlé území bez domů, silnic či elektrického vedení táhnoucí se skrz hřiště. Nachází se zde pouze kopce, tisíce dubových stromů a nádherný výhled přes zalesněné hory na celý Ještědsko-kozákovský hřbet. Z tohoto důvodu jsem doporučoval majiteli nazvat toto hřiště: Thousand Oaks Golf Course, ale on se rozhodl hřiště pojmenovat více mezinárodněji s důrazem na geografickou polohu. Co, ale golfisté na tomto hřišti nenajdou jsou velké vyčnívající skalní útvary ovšem až na určitá místa pod povrchem, která nejsou vidět, ale tvoří charakteristicky zvlněný povrch. Kvůli tomu jsme se rozhodli redukovat pohyb zeminy na minimum otevřít jamky proudícímu větru a ponechat stávající ráz horského terénu namísto toho, abychom jej odpalovali. Ekology toto řešení potěšilo a myslím, že i golfisté ho ocenili.“ 

TOPlist