Forest golf club Klánovice 2

                                     Cesta na golf a domů 

                             
Driving range v Klánovicíc
Kresba od Jiřího Turka 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

29. 4. 2013

Forest golf club Klánovice

Hodně lidi, kteří mě znají od vidění a nebo z mých vlastních stránek tak mě píší e-maily  jestli driving range a restaurace bude letos otevřená a já jím odpovídám že je zavřeno viz text

Dobrý den,

náhodou jsem při hledání otevření klánovické golfové restaurace narazil na Váš odkaz a tak jsem s chutí, coby golfový nadšenec prošel pár míst i lidí, které pri své pouti golfem poznal.

omlouvám se za svou přímost, ale nemáte náhodou informace, jak to bude v této sezoně vypadat s restaurací i golfováním v Klánovicích?

 

S pozdravem

MireKozel

Černý most 

 

21. 2. 2013

Fotky z Klánovického golfu 

Předevčírem jsem si zkopíroval fotky z Klánovického golfu od roku 2003 až do poloviny roku 2012 a mám jich 29 484 fotek a tudíž celý disk 230 GB.

5. 2. 2013

Klánovice bez hřiště. Definitivně. Opravdu?

klubovnaKlanoviceHradecky

Golfové hřiště v Klánovicích nevznikne. Zastupitelé Prahy totiž schválili záměr změnit tamní lesní pozemky, dosud určené pro „sport a hry“, opět na „lesní porost“. A na tom se už žádné hřiště stavět nemůže. Zdá se, že dlouhé roky vlekoucí se causa bude uzavřena.

Nikdy ale neříkej nikdy – věc má ještě malý háček v tom, že zástupci Forest Golf Resort se nechali slyšet, že by dali celou věc k soudu. Je také možné, že za nějakých dvacet, třicet let se Klánovičtí budou na věc dívat jinak a po hřišti zatouží. A třeba tam pak vznikne. Ale v tuhle chvíli je věc jasná.

Záměr vybudovat po roce 1989 v Klánovicích golf měl v sobě vždy hodně sporných bodů. Na jedné straně stála tradice, vždyť zdejší osmnáctka byla na konci 40. let 20. století prakticky hotová. Na straně druhé ale stál les. Nebyly to žádné nádherné buky a duby, ale zdejší borovice, smrky a břízy už hodně vyrostly a tvořily (a dodnes tvoří) kvalitní část lesa. Každý mohl vidět, že vybudování hřiště by byl znatelný zásah do jeho struktury.

Nálada počátkem 90. let však byla jiná než dnes. Byla snaha napravovat chyby a křivdy. Jenže k vybudování hřiště nedošlo – z mnoha typicky českých důvodů, především úřednicko-právních. Golf Clubu Praha, původnímu vlastníku areálu, totiž připadlo do vlastnictví jen 3,5 hektaru pozemků okolo původní klubovny z přelomu 30. a 40. let. GCP následně dožívající, leč stále zachovalou klubovnu i s okolím prodal, jejím vlastníkem se stali lidé ve společnosti Forest Golf Resort Praha. S nimi věc nabrala nový a také a značně „dynamičtější“ směr.

FGR původně zamýšlel postavit zde mistrovskou osmnáctku, ale doba už se změnila. Okolo vyrostla jiná hřiště (Mstětice, Stará Boleslav) a místní nechápali, proč zrovna kvůli dalšímu golfovému areálu by se měl kácet les. Navíc jeden z mála v okolí. Nakonec se z causy stala mezilidská válka i politikum. Klánovické volby do místního zastupitelstva byly de facto jen referendem o tom, zda hřiště ano, či ne. Lidé volili politické strany hlavně podle jejich názoru na kácení lesa.

Bylo zřejmé, že z takto vyhrocené situace už nevede cesta ke kompromisu. Místní se ve skutečném referendu o plánovaném hřišti na podzim 2009 vyslovili většinou 80% hlasů (při šedesátiprocentní účasti) proti. Referendum probíhalo za zjitřené atmosféry a určitě by nebylo tak jednoznačné, kdyby proběhlo někdy v roce 1995.

Osobně se takovému postoji Klánovických nedivím. Jak už jsem napsal před časem: kdyby zástupci Forest Golf Resortu postupovali decentně a s většími ohledy na místní obyvatele, kdyby hned na začátku přišli s projektem na malou devítkou, tak měli větší šanci. Jenže jejich postoj měl daleko k nějaké rozumné taktice. Byl to útok čelním směrem a podle toho také dopadl.

Výsledkem je tedy to, že v Klánovicích stojí a bude stát „jen“ dobová, zrestaurovaná klubovna, vedle níž je nevelký drajvink a cvičné plochy. Golf se tu hraje a vypadá to pěkně. Místní si na golf v této podobě zvykají a snad už i zvykli, vášně postupně utichnou.

Lze jen s trochou ironie poznamenat, že klánovické golfové patálie po roce 1989 vlastně jen navazují na ty, kterými zdejší hřiště muselo projít po roce 1945. Poněkud zjednodušený výklad likvidace zdejšího hřiště zní, že ho „rozorali komunisti“. To je samozřejmě pravda, ale k rozorání nemuselo tehdy možná dojít, kdyby se klub nejprve sám vnitřně nerozklížil. Líšnice přežila právě proto, že byla jednotná. Klánovice nikoli, byly nahlodány zevnitř některými svými členy, kteří v komunistickém puči viděli svoji šanci, jak klub ovládnout. Kdo by si o tom chtěl přečíst víc, toho odkazuji na text v publikaci Jaroslava C. Nováka „Golfová hřiště“, kde se na stranách 162-165 klánovické cause po roce 1945 i 1989 věnuje velice pečlivě a také objektivně.

Češi už od bitvy u Lipan vědí, že nesvornost a neschopnost dohodnout se mezi sebou je jejich největším nepřítelem. Místo aby šli cestou kompromisů, vzájemně se řežou hlava nehlava. A klánovické causy jsou jen potvrzením této skutečnosti.

 Andrej Halada, www.navzduchu.cz

převzato z www.golf.cz

31. 5. 2012

Tvoje máma - Dadula - "je golf" v Klánovicích. Ne Monika Bažantová.

Heslo mého kamaráda, který mě to ten den napsal na e-mail a má pravdu. 

Toto mě odpověděl FGCK 

Tomasi,

Monika Bazantova nema nic spolecneho s vysi poskytovanych slev v restauraci.
O vysi Tve slevy jsem rozhodl ja. Mas jako jeden z mala slevu 20%. Co bylo v minulosti, kdyz restaurace byla provozovana najemci neni podstatne.
Zbytek textu Tveho e mailu na CGF radeji nebudu komentovat. Snad Ti vysvetli Tvuj pribuzny pan Smetana, kteremu jsi mail zaslal v kopii, ze bys mel Moniku Bazantovou vynechat z repertoaru.
Mej se pekne.
 
Dr.M.Drbal, (sent from my iPad)
 

Toto jsem napasal mým kamarádům na ČGF na e-mail 

Dnes jsem platil měsíční útratu a zjistil jsem že mě zase Monika Bažantová snížila slevu na 20%. Ze začátku jsem měl 50%. Asi před třemi až čtyřmi roky se snížila na 30%. Po dnešním dnu uvažuji chodit jinam, protože mě tu slevu snížila na 20%. Monika Bažantová z té klubovny vyštvává lidi negolfisty a i golfisty s tím jejím arogantním chováním. Já od určité doby tam chodím jen na oběd a když přijde tak já se zvedám a jdu domů, rád bych si tam poseděl ale kvůli arogantní Monice Bažantové odcházím. Já tam chodím z piety k mé matce Daduli Hradecké. Tyto dny si na ní nejvíc vzpomínám, protože byla nemocná a 3. 6. 1996 zemřela.      

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12. 5. 2012

Den otevřených dveří

Počasí dnes

Když jsem ráno vstal, slyšel jsem ťukat něco na parapet. Chvíli jsem poslouchal a on to byl déšť. Abych se ujistil, že má cenu jít na den otevřených dveří a nehrozí celodenní déšť, pustil jsem rádio, televizní zprávy a také jsem prohlédl internet s informacemi o počasí. Během dne se měly mraky rozpustit a tak den otevřených dveří může proběhnout v klidu a v pohodě. Po půl deváté jsem vyšel na golf. Nasnídal jsem se a zůstal jsem nakonec až do večera. Kolem desáté se pomalu a jistě scházeli lidé. Po obědě se počet návštěvníků ještě zvýšil a mohlo bít asi 100 lidí, kteří se střídali s posezením při obědě či občerstvení. Také měla v prostorách restaurace schůzku skupina lidí. Byla mezi nimi sousedka Irena Černá, tak jsem si zpočátku myslel, že se jedná o klánovické důchodce. Ale nikoho dalšího jsem nepoznával, tak jsem vydedukoval, že se jednalo o sraz bývalých spolužáků ze střední školy. Foto

28. 4. 2012

Den otevřených dveří 12. 5. 2012

Klánovická golfová klubovna

Dne 12. května 2012 od 10 do18 hodin je den otevřených dveří v golfovém areálu v Klánovicích. Přijďte si vyzkoušet golf a posedět v příjemné golfové klubovně, kde se můžete občerstvit z bohaté nabídky. Vyhraďte si čas na příjemné chvíle s golfem spojené s posezením s přáteli v golfové klubovně.

 

14. 4. 2012

Alena Batovcová slavila 70 let na golfu 

Byl jsem pozván na narozeniny Aleny Batovcové, která má za muže bratrance mé matky a tak jsem to vše fotil. Potkal jsem tam i další příbuzní, které jsem neviděl několik let. protože se z Klánovic odstěhovali. Přišli tam i kamarádi z Klánovic. Přijeli její příbuzní ze Švýcarska kteří tam žijí a narodili se tam. Hrála ji cimbálová muzika a zazpívali ji její kamarádky se kterými se přátelí a má Klánovickou skupinu starších dam. Foto

4. 4. 2012

12. 5. 2012 je den otevřených dveří

Golf Klánovice

 

Dne 12. května v Klánovicích na golfu je den otevřených dveří. Přijde si vyzkoušet golf v hezkém lesním prostředí. Můžete si na dvou terasách posedět a i se najíst. trenéři a míčky jsou za darmo. Poznamenejte si tento datum do kalendáře.

 

31. 3. 2012

Sobota na Klánovickém golfu

 Dnes, jako každý den, jsem byl na obědě na golfu. Když jsem přicházel ke klubovně, viděl jsem na driving range rodinku s kočárkem a jednoho golfistu. Šel jsem se naobědvat a chvíli jsem poseděl ještě u kafe. Kolem dvanácté hodiny se scházela společnost, které měla zamluvenou zimní zahradu. Zvedl jsem se a šel se podívat ven. Dnes bylo opravdu chladno, takže jsem se za chvíli šel ohřát. Recepční mě seznámila s novým trenérem. Venku jsem si popovídal s manželi z Horoušánek.

 29. 3. 2012

Provozní doba: denně od 9 do 18 hodin (od pátku 30.března!)

Přjde si posedět v přijemné restsuraci v lesním prostředí. Golfisté si mohou zatrénovat na driving range a na jamce se dvěmi jamkami a na dvou patingreenech