Aktuality

 

 Lázně Klánovice


V+W - Na shledanou v lepších časech


Pražská golfová hřiště před zrušením zákazu vstupu na otevřená sportoviště 5.4.2020.

Ivan Paggio video 

Velikonoce 2020

Komentář: Když je Britům nejhůř, mají ještě panovníka

Královna Alžběta II 

V průběhu posledních 70 let přišlo několik generací Britů na to, že jedinou osobou či institucí, na kterou se dá i v časech nějtěžších spolehnout, není ani Královská pošta, ba ani BBC, nýbrž Její Veličenstvo Alžběta II.

Článek

Tváří v tvář bezprecedentnímu nebezpečí, v jakém se svět včetně Spojeného království ocitl, se nedělní královnino televizní vystoupení dočkalo srovnání s legendárním válečným proslovem Alžbětina otce, kterým král Jiří VI. dokázal 3. září 1939 „restartovat“ otřesenou morálku britské veřejnosti. Srovnání je to oprávněné.

„Žádám vás, abyste zůstali v klidu, byli neústupní a jednotní,“ vzkázal Britům nalepeným u rozhlasových přijímačů pomalým a vyrovnaným hlasem monarcha v proslovu, který řada z nás zná i z vynikajícího filmu Králova řeč.

The Real King's Speech - King George VI - September 3, 1939

Královnin televizní proslov, který byl na rozdíl od projevu jejího otce předtočený, se nesl ve velmi podobném duchu. Jen snad byl mnohem osobnější, a to v rovině, která byla v britské královské rodině a hlavně u samotné Alžběty II. dosud nevídaná.

Podoba mezi lety 1939-40 a rokem 2020 je fascinující i v tom detailu, že před 80 lety Jiří VI. a jeho ministerský předseda Winston Churchill vyzývali veřejnost a policii k součinnosti při dodržování základních opatření, jimiž bylo protivné nošení plynových masek nebo dodržování strategického zatemnění coby prevence přesných nacistických náletů.

Britové na začátku druhé světové války poslouchali na slovo. O jejich vnucích a pravnucích se při dost možná nejhorší krizi právě od druhé světové války bohužel nedá říci totéž. Britská média jsou plná příběhů, videí a fotografií dokládajících, že zákaz shromažďování a dodržování bezpečné vzdálenosti bere za hezkého počasí mnoho lidí na lehkou váhu.

Kde je ona disciplinovanost, na kterou apelovala Alžběta II.? Válení se na brightonské pláži a pikniky v londýnském Finsbury Parku jsou vlastně totéž jako roztažené závěsy a rozsvícené lustry při povinném zatemnění v roce 1940. Bombometčíci Luftwaffe by s tímto přístupem měli Londýn jako na dlani už někde nad Calais. SARS-CoV-2 má teď zase mnohem jednodušší cestu z jedněch britských úst a rukou na druhé.

Může za to nejen specifická nátura obyvatel Spojeného království, ale bezesporu i původně velmi uvolněný přístup Johnsonovy vlády k šíření nového typu koronaviru. K tomu přičtěme i chování některých politiků, které ze středoevropského pohledu vypadá arogantně, nezodpovědně a hloupě.

Mám na mysli ministra zdravotnictví Matta Hancocka, který 7 dní po svém potvrzeném pozitivním testu na nový typ koronaviru napochodoval do londýnské haly ExCeL, aby tam neustále smrkaje a bez roušky otevřel nouzovou nemocnici, která kromě čtyř tisíc lůžek skrývá i dvě márnice. Co se dá dělat, PR nade vše, zavelel nejspíš ze zákulisí Johnsonův dvorní stratég Dominic Cummings. To je ten čahoun, který se postaral o pozdvižení svým dosud nevysvětleným krátkým sprintem s batohem na zádech po Downing Street. Ten se stal vizuální zkratkou britské mutace koronakrize.

Ostatně i dosud katastrofální výkon členů vládnoucí politické garnitury velmi pravděpodobně přispěl k tomu, že Alžběta II. usedla před televizní kamery.

Zatímco na brexitové uchlácholení znejistělého národa stačil Boris Johnson a jeho triumfální vítězství v prosincových parlamentních volbách, v době koronakrize „léčba Borisem“ nefunguje. Přiznal to a k překvapení mnohých včetně autora tohoto komentáře i nezvykle rozmáznul dokonce konzervativcům vždy věrný Daily Telegraph. Jeho denní tvorba se v posledních dnech změnila v jednu velkou obžalobu vlády a kritiku absence odpovědí na palčivé otázky týkající se epidemie a zcela přetíženého ostrovního zdravotnictví.

Nepříjemné otázky kolem brexitu dokázali britští politici a různí další koumáci vždycky nějak okecat. Ale chybějící lůžka intenzivní péče, scházející ventilátory a neschopnost otestovat desítky tisíc lékařů a sester se prostě líbivými slůvky opentlit nedají. Královna to ani nezkoušela.

„Ti, kdo přijdou po nás, řeknou, že tohle byla tak silná generace Britů jako žádná jiná,“ vzkázalo svým poddaným Její Veličenstvo Alžběta II. Britové se budou muset hodně snažit, aby těmto slovům dostáli. S výjimkou hrdinných záchranných složek z nich totiž zatím dobrý pocit nemám.

Skvělá zpráva! Babiš s Prymulou připouštějí hraní golfu už před Velikonocemi

Nenašel jsem kočičky zato se mi přes noc na zahradu zatoulala kočička . Všechno je dnes jinak takže jinak muže vypadat i května neděle! A řeknu vam, mít svou zahradu, kde je možno nadychat se hned zrána jarniho vzduchu a ne kusu látky je teď vskutku Boži dar !!!

Co budeš dělat, až skončí karanténa?
Půjdu nakoupit dárky na Vánoce

Foto jako důkaz. Hamáček i Zeman kašlou na zákazy. V Lánech porušili vše, co jde

Milion chvilek během krize finančně pomáhat nebude, peníze od lidí má na něco jiného

 

Po Velikonocích začneme otevírat obchody, plánuje Babiš. Otázce otevření hranic se vyhnul

David Icke o Koronaviru (České Titulky)

Jídlo z Babiččiny Besedy 

V těchto papírových taškách mě nosí jídlo. Nevím jestli to píšou všem nebo jen mě.

Rouška která skvěle sedí /BEZ GUMIČEK/JEDNODUCHÝ NÁVOD

 

#srdcomspolu s MUDr. Jozefom Valkym

Sme #srdcomspolu. Hoci sa nemôžeme osobne stretnúť, veľmi ma zaujíma, ako sa v súčasnej situácii zmenil váš život a ako ju zvládate. Chcem vedieť, kto alebo čo vám pomáha prekonať ťažké chvíle a kde a ako čerpáte energiu. S pánom doktorom Jozefom Valkym, primárom Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici, sme sa rozprávali aj o tom, s čím všetkým sa musia v aktuálnej situácii vysporiadať lekári a zdravotnícky personál. Zhodli sme sa, že kríza je aj príležitosťou objaviť to lepšie v nás.

 

Aktualizovaná česká přísloví..

Pryč s parlamentem, veškerá moc Babišovi!

Jsme ve válce, opakuje při každé příležitosti Andrej Babiš. Jeho marketingoví loutkovodiči vědí, že opakování je způsob, jak se dostat do hlav občanů. Jde o to, aby lidé nemysleli sami. Když přijmou za své, že je válka, podpoří snadno "nutná válečná opatření ". Například vyhlášení stavu ohrožení státu: co to znamená?

1) Zjednodušeně řečeno, bude odstaven parlament a veškerá moc připadne premiérovi nebo vládě. Bez kontroly. Bez možnosti kroky vlády korigovat, kritizovat.

2) Takový návrh, který se ubírá "maďarskou cestou", předložil ministr obrany Metnar. Spolupracovalo na něm ministerstvo vnitra i ministerstvo zahraničních věcí. Ruku k dílu tedy přiložily obě vládní strany, ANO a ČSSD.

3) Politickou rozbušku, vyžadující změnu ústavy, projednala nejprve v tajném režimu Bezpečnostní rada státu. Bylo to již 2. března.

4) V čele této rady stojí premiér. Místopředsedou je Jan Hamáček. Dalšími členy jsou: L. Metnar, T. Petříček, A. Schillerová, M. Toman, K. Havlíček, A. Vojtěch. Bezpečnostní rada státu návrh určitě neodmítla. Jinak by ho Metnar na jednání vlády posunout nemohl.

5) Vláda nejedná (zatím) v tajném režimu, proto jsme se o věci dozvěděli. Premiér, který návrh znal a dal mu zelenou, se nyní tradičně zbaběle vymlouvá:" Nic o tom nevím. Nebudeme to projednávat".

6) Metnar si sype popel na hlavu. Jde prý jen o "úvahový dokument". Splnil tak pět let staré vládní usnesení. Mrzí ho pouze špatné načasování. Beru na vědomí, že právě nyní má ministr obrany konečně dost času a dohání resty.

7) Stejně špatně to načasovala ministryně Dostálová s návrhem na úpravu střetu zájmů, hrajícím do karet premiérovi. Kvůli poprasku bylo jeho projednávání přerušeno. Čeká se na lepší načasování.

8) K ledu půjde na chvíli i Metnarův návrh. Správně by měl jít ministr obrany do výslužby a není sám. Ukazuje se, že vláda neváhá zneužít mimořádné situace v zemi k tomu, aby utahovala smyčku kolem demokracie a našich svobod.

9) Proto je kontrola opozice nezbytná. Nesmíme mlčet a nesmíme si nechat vnutit, že bouráme národní jednotu, když upozorňujeme na to, co dělá vláda zásadně špatně. Mluvit POTOM už bude pozdě.

 

Miroslava Němcová

Převzato z facebooku 

Marcel Winter 

Marcel Winter 

PŘÁTELÉ, MOC VÁS PROSÍM NOSTE V KARANTÉNĚ ROUŠKY! MOC VÁM VŠEM Z CELÉHO SRDCE DĚKUJI! SPOLEČNĚ COVID-19 PORAZÍME A UVIDÍTE, ZASE BUDE LÍP! Váš Marcel Winter - Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti.

 

 Ivana Gottová na snímku s Karlem Gottem z loňského léta

Ivana Gottová promluvila v těžké době boje s koronavirem a ukázala fotku s manželem, kterou fanoušci dosud neviděli

31. března 2020 19:18

V době, kdy celý svět bojuje s koronavirem, se i Ivana Gottová (44) připojila k díkům a poslala českým zdravotníkům a lidem v první linii, kteří pomáhají, vzkaz. A přidala společný snímek s Karlem Gottem (80) z loňského léta.

"Z celého srdce vyjadřuji podporu a obdiv všem, kteří v těchto dnech pečují jak o nemocné seniory v nemocnicích a různých zařízeních, tak o zdravé seniory doma. Sama dobře vím, jak láskyplnou péči, či výpomoc druhých, byť alespoň při nákupech, senioři ocení," napsala Gottová v prohlášení.

Vzpomínka na Karla Gotta (1939-2019)

"Velice obdivuji a skláním se nad všemi zdravotníky v 1. linii, kteří s nasazením vlastního zdraví zachraňují životy těm nejvíce nemocným. Vážím si všech lékařů, sester, ošetřovatelů, lékárníků, hasičů, policistů, i prodavaček, kteří v těchto dnech vynakládají mnoho úsilí pro bezpečnost a pomoc nás všech. Myslím na vás i na vaše rodiny, držte se a přeji vám mnoho sil a energie. Stejně tak myslím i na dobrovolníky, mediky i všechny, kteří jakýmkoli způsobem pomáhají a podávají pomocnou ruku. Smekám před vámi všemi," chválí zdravotníky Ivana.

"Dojímá mne sounáležitost našeho národa! Věřím, že vás snad budu moci na podzim a v zimě alespoň potěšit třemi, snad i pro vás, krásnými a dojemnými projekty spojenými s mým manželem Karlem. Těším se na vás v lepších časech a přeji vám mnoho sil a co nejpevnější zdraví! A Honzovi Malířovi děkuji za krásnou momentku z konce loňského léta, o kterou se mohu podělit s vámi, Karlovými příznivci," dodala vdova po Karlu Gottovi. 

převzato z super.cz a YouTube

Zdeněk Kodejš k aktuálnímu stavu

redakce, Úterý 31. března 2020

Vyjádření prezidenta České golfové federace Zdeňka Kodejše k aktuálnímu stavu.

Vážené členské subjekty, přátelé golfu.

Skutečnost, že je všeobecně těžká doba, je známa. Všichni lidé na celém Světě s úzkostí a zděšením sledují, jak se mění svět, který jsme znali, a to doslova v přímém přenosu.

Z této krize, až pomine, se všichni budeme vzpamatovávat dlouho. O tom, že krizi překonáme, nikdo z nás nepochybuje. A proto, i při vší té hrůze, se musíme vždy dívat dopředu, abychom činili kroky s rozvahou a předstihem, tedy v pravou chvíli.

Vedení českého golfu bezpečnostní situaci ve světě a v ČR sleduje od počátku a neustále modeluje prognózy a situace tak, abychom mohli Vám, golfistům, do těžkých časů přinést nějaké optimistické zprávy. Nikoliv laciné, nepodložené a plané sliby, ale skutečné informace a naději. Naději, že budeme moci opět vykročit na naše milovaná hřiště, abychom si připomněli, že i ten hrozný zatažený drive do autu, nebo neuvěřitelný metrový trojputt jsou okamžiky, které nám přinášejí vzpomínky a radost.

Ale s lidskou nadějí se nemá hazardovat, protože jejím protipólem je naopak skepse a deprese, které mají na lidský život negativní důsledky.

Co tím chci říct? V dnešní době, více než kdy předtím, je třeba dělat správné kroky ve správnou chvíli. Sebelepší strategie je k ničemu, když se uskuteční předčasně.

Vedení českého golfu velmi dobře ví, jak je nespravedlivé zaškatulkování golfu mezi jiné činnosti. A věřte, že děláme veškeré potřebné kroky k tomu, aby se i ti, kteří mají osudy nás všech v rukou dozvěděli, že právě golf, a s ním i řada jiných venkovních sportů, nikomu neuškodí. Právě naopak, že pohyb na vzduchu velmi pozitivně ovlivní psychiku a nastartují víru občanů této země, že se boj vyvíjí dobře, a že se ho daří zvládat.

A jsme u toho načasování. O načasování je třeba mluvit nejenom z pohledu kdy začít a jaké argumenty použít, ale také kdy informovat veřejnost o tom, že akce byla spuštěna. A věřte, že veřejné mínění je vždy zásadní rozhodovací složkou, ke které přihlížejí ti, kteří rozhodují o vydávání opatření, jejich zmírňování či rušení.

Ze všech shora uvedených důvodů jsme nemohli dopředu informovat, že probíhají jednání, o tom, že Právní komise ČGF připravila „paragrafové“ znění změny příslušné legislativy, že příslušné listiny a dokumenty jsou v procesu atd. Nejsme zvyklí sypat z rukávu plané sliby, jen abychom měli klid. Ale budeme i nadále pracovat tak, abychom měli čisté svědomí ve chvíli, až tyto těžkosti pominou, že jsme udělali maximum pro usnadnění života klubů a hřišť a pro co nejrychlejší možný návrat golfistů na hřiště. A zde patří velký dík především Právní komisi ČGF, která vše nové okamžitě analyzuje a připravuje podklady a materiály, které předáváme dál a výš. Nevím o jiném sportovním svazu, který by se snažil dělat svým subjektům takový servis a žádosti některých svazů o povolení použít naše materiály jsou toho dokladem.

Předpokládám, že jste zaznamenali, že vrcholní představitelé, naposledy i předseda Národní sportovní agentury, včera v hlavní zpravodajské relaci ČT1 Branky body vteřiny mluvil o tom, že je třeba některé sporty, např. GOLF, vyjmout anebo upravit z omezujících opatření.

Nešlo o náhodu, že informace zazněla právě takto, a už vůbec nešlo o náhodu, že se výslovně mluvilo o golfu. Je to završení diplomatické snahy ČGF o to, aby byl golf v první skupině uvolnění zákazů.

Se stejnými problémy se potýkají i ostatní řídící orgány golfu ve světě, ať už R&A St Andrews, stejně tak jako ostatní národní federace. Jsme s nimi v kontaktu a máme připravenu sadu speciálních „antivirových“ pravidel pro okamžik, kdy opatření poleví.

Věřím, že pochopíte, že jsme o těchto aktivitách nemohli informovat dříve, stejně tak, že věříte, že vedení českého golfu nespí, ale koná. Buďte ujištěni, že vynakládáme maximální snahu o to, aby přístup na golfová hřiště byl umožněn co nejdříve, jak to bude možné podle momentální situace celé epidemie. Osobně jsem měl za cíl to dokázat již v tomto týdnu, což ale není objektivně možné. Ale pokud se nám podaří vyrazit na hřiště hned po Velikonocích, budu to považovat za úspěch.

Přeji nám všem jen to nejlepší a pevné zdraví
 

Zdeněk Kodejš
prezident České golfové federace

 

FOTO Zdeněk Sluka

 

V nouzovém stavu

Babiččina Beseda v Nouzovém stavu jídlo rozváži. Já si objednávám jídlo, někdy mě ho zaplatil a přiveze kamarádka Maruška Korgerová. Poslední dobou si objednávám jídlo na dva dny, protože Maruška Korgerová vždy ráno přijde a změří tlak a spěchá domů aby dělala sekretářku svému muži, který spravuje šicí stroje a má jich doma plno. Protože všechny šijí roušky. Dnes jsem si šel na procházku a zaplatit jídlo. Dnes jsem dostal škvarkové plačky. Přišel jsem domů, udělal jsem si čaj a sedl jsem si k televizi a pustil jsem si ze záznamu Nemocnici na kraji města.

Dobré ráno do zasněženého posledního dne března

 

Děcka, pojďme si to shrnout. Kdybych na někoho nebo něco zapomněla, neváhejte mě doplnit!!!

Je 1.3.2020 a do České republiky právě dorazila světová pandemie koronaviru.

Premiér pořádá minimálně tři tiskovky denně a tlumočníkům do znakové řeči začíná nejhorší šichta jejich kariéry.

Objevují se první případy nákazy. Soukromá laboratoř rychle a levně otestuje ty, které státní zařízení testovat odmítla. Stát na ni ihned zaklekne a testování zakáže.

Zakleknutá lékařka i přes přísný zákaz vyvíjí jednoduchý test a poskytuje ho všem zdarma. Celý svět kromě ČR jí může utrhat ruce.

Ministr zdravotnictví prohlásí o zakleknuté lékařce, že je nakažená. Lékařka sdělí novinářům, že jí maximálně bolí záda od toho jak sedí v laboratoři dlouho do noci. Pod tlakem píáristů se ministr omlouvá.

Premiér jedná s ministrem zdravotnictví jako s nesvéprávnou onucí. Nikdo se tomu nediví, ministr zdravotnictví je nesvéprávná onuce.

Akademie věd okamžitě nabízí své kapacity pro hromadné testování. Trvá jen týden, než je jim to umožněno.

Distributoři ochranných pomůcek jsou připraveni dělat svou práci. Vláda jim to zakáže a pro jistotu na ně zaklekne. Někteří z nich kašlou na vládu a když nemůžou nemocnicím respirátory prodat, tak jim je věnují. Zdravíme do Zlína.

Vláda tvrdí, že v pražské ÚVN se testuje. Novinář s podezřením na nákazu tam přijede a je odmítnut. Poté co svůj příběh zveřejní, stanou se dvě věci – premiér ho označí za lháře a provokatéra a nemocnice ho otestuje. Test je pozitivní. Po týdnu popíše novinář průběh nemoci u sebe a své manželky. Není to veselé čtení.

Vůbec ta tiskovka v ÚVN je hutná – premiér tvrdí vrchní sestře, že jim pomoc přijela. Vrchní sestra tvrdí, že ne. Premiér ji seřve, že ano, protože Opata říkal. Vrchní sestra tvrdí, že ani tak o ničem neví.

Mimochodem pro tebe „Pan generál Opata“ ty hovade slovenskej, rudej bolševickej noku!!!

Premiér prohlásí, že všichni mají ochranné pomůcky a kdo nemá, tomu je osobně doveze. Ihned mu volá šéfka nemocnic z královéhradeckého kraje, že oni teda nemají a jestli by tedy mohl dovézt. Premiér ji seřve a práskne jí telefonem.

Příčetní hejtmani včetně pražského primátora po opakovaných ujištěních vlády, že všeho je dostatek, organizují nákupy pro své nemocnice sami. Komunisti v Ústeckém kraji omylem seberou pomoc Itálii. Moravskoslezskému kraji ji seberou Maďaři. Jen středočeská hejtmanka se zachová jako obvykle – jako úplná kráva. Pod tlakem píáristů se zdravotníkům omluví.

Ministr zdravotnictví v lednu prohlašuje, že všeho je dost. Šéf pražské městské policie okamžitě zvedá telefon a po krátké poradě s náměstkem z magistrátu nakupuje dostatek respirátorů pro své lidi. O titulu „Policista roku“ je letos rozhodnuto.

Ministr vnitra obléká červený svetr a národu se zdá, že konečně našel inteligentního leadera, který nás provede krizí. Vzápětí končí červený svetr v análním otvoru čínského velvyslance i s leaderem.

Prezident republiky zmizel a je zmizelej. Nikomu nechybí. Pak se objeví, pronese svých obvyklých pár vlastizrádných vět a zase zmizí a je zmizelej. Nikomu nechybí.

Po více než dvou týdnech od první nákazy je ustaven ústřední krizový štáb. V jeho čele je protizákonně náměstek onuce, vojenský lékař. Jindřich Šídlo žertem předvídá vládu plukovníků. Vzápětí nastupuje vláda plukovníků a uvede se návrhem na zavření hranic na dva roky.

Vláda má konečně možnost spustit dlouho připravovaný plán Konečného řešení živnostenské otázky. Pod tlakem píáristů ho nakonec odkládá a živnostníkům hodí pár drobků ze stolu.

Premiér pod tlakem píáristů a s největším sebezapřením přečte pozitivní projev k národu. Následující den se právní kličkou pokusí sebrat podnikatelům nárok na odškodnění.

Národ zasedá k šicím strojům a nezištně šije látkové roušky pro ty, co je nejvíce potřebují. Premiér tvrdí, že o žádném šití neví a všeho je dostatek.

Ajťáci zasedají ke strojům a vytvoří call centrum pro pomoc lidem a následně spoustu dalších užitečných projektů.

Rektor ČVUT si hned na počátku pandemie vyrobí masku z pet lahve. Následně jeho tým vyvine účinný respirátor pro lékaře. Jiný tým vyvine ochrannou masku z potápěčského šnorchlu.

Česká firma vyvine roušky z nanovlákna, které virus zabíjejí. Jejich masové výrobě brání to, že firma není z holdingu.

České firmy, které vlastní 3D tiskárny zasednou ke strojům a vytisknou ochranné štíty. První dostávají zdravotníci a tlumočníci do znakové řeči.

Nejznámější český šéfkuchař zorganizuje vaření 800 obědů denně pro pražské záchranáře, hasiče a policisty. Dokud budou sponzoři, bude je rozvážet osobně.

Čeští piloti malých letadel a vrtulníků zasednou ke kniplům a vytvoří letecký most pro distribuci zdravotnického materiálu z Pardubic. Protože aviatické úřady dosud nebyly zagrofertizovány, dostávají obratem všechna povolení.

Nejznámější český výrobce destilátů vyrobí a rozdá desinfekci potřebným. Pak se sám udá celníkům a ti mu to dodatečně zakážou. Jeho kolegové, kteří by chtěli pomoci legálně, si podali žádost, a už třetí týden čekají na odpověď.

Největší český internetový prodejce techniky věnuje Praze 1000 FFP2. Sto respirátorů týdněééé!!! Oproti aktuální módě se s nimi pražský náměstek pro finance odmítá fotit, protože má momentálně důležitější věci na práci, jako třeba rozvézt je potřebným. Začínám ho milovat.

Mimochodem pražský magistrát funguje jako jeden Hřib. Dobře jsme to předloni zvolili.

Čeští advokáti se snaží dát živnostníkům naději na odškodnění. Předseda jejich profesní komory jim vzkáže, ať nemachrují. Ještě že ajťáci, technici, lihovarníci a švadleny nemají svoje profesní komory.

Přilétá letadlo z Číny a vláda se mu hluboce klaní. Následně se zjistí, že nejdůležitější respirátory nepřiletěly, ty co přiletěly jsou evropanům malé, nedá se v nich dýchat a smrdí. Roušky jsou z hedvábného papíru a rychlotesty mají spolehlivost 20 procent.

Čeští výrobci ochranných prostředků nabízejí své kapacity. Ministr vnitra z útrob čínského velvyslance vzkazuje, že jeho čínské kšefty nikdo kazit nebude a stejně by to neuměl objednat.

Čeští vědci vyvíjejí chybějící ventilátory, národ se na potřebnou částku v řádu desítek milionů složí během jediného dne. Ministr vnitra vzkazuje, že vláda by sice měla, ale nic platit nebude, protože crowdfunding stačí. Národ už si dávno přestal klást otázku k čemu má vládu.

Ministr vnitra se vynořil z útrob čínského velvyslance a začal se na twitteru hádat s onucí kdo má delšího pindíka. Přihlížející národ má jasno - kokoti jsou oba.

Vláda prodloužila opatření, některá zmírnila. Co to pro Čechy znamená?

Jídlo domů 

Dnes jsem dostal jídlo v papírové tašce a na ní napsáno Děkujeme Beseda. ( nevím kdo měl ten napad mě to na tu tašku napsat a to Verča a nebo číšník Vašek

Poselství z Neratova

 

 

Zuzana Čaputová 

Ku dnu učitel´ov 

Kiss Delta - Karanténa (Official video) | Parodie Macarena

 

Antonin Kunšta ze skupiny Stan & Tony Revival

 Olda Tobrman, Antonbin Kunšta a Standa Kopejtko ( moje kamarádi z Royal golf clubu Mariánské Lázně) 

Trochu drzí ode mně,ale nedalo mi to

 

Učitel českých lékařů: Roušky všem, ale s rozumem! Radí, kdy ji nenosit

Chlapci z Milionu chvilek 

Zvláštní, ze za celou dobu jsem nikde nenarazila na zadní příspěvek o tom, jak se chlapci z Milionu chvilek zapojili do boje s Koronavirem. Co se s nimi stalo?

Převzato z facebooku 

Citáty slavných osobností
 

Václav Havel o volbách, Československá televize 2. června 1992

„Žádám vás snažně, abyste nepodpořili ty, kteří vám slibují, že všechno vyřeší za vás. Takoví lidé chtějí, abyste jen mlčeli, poslouchali a drželi krok. Žádám vás snažně, abyste nepodpořili ty, kteří mají diktátorské sklony, příliš často mění názory, nejsou schopni se domluvit s jinými, nabízejí různá dobrodružná, nepromyšlená a neodpovědná řešení a kteří by se nejraději vrátili k centralistickému řízení všech našich společných věcí.“

—  Václav Havel, Václav Havel o volbách, Československá televize 2. června 1992
 

když může mít BABIČ ROUŠKU s Českou vlajkou tak já mohu mít logo PGA TOUR

Babiš zakazuje 

 

Sranda všeho druhu 

Kdy že mají ti důchodci chodit na nákupy?Včera,dnes a zítra,nebo v sobotu večer a v neděli ráno?🤪🤪🤪

Něco pro zasmáti 

převzato z facebooku 

Česká golfová federace 

Dnes byly o rok odloženy Olympijské hry v Tokiu. Na odložení reaguje Klára Spilková, která se měla zúčastnit golfového turnaje jako členka Český olympijský tým: „Některé věci nemůžete ovlivnit. Vzhledem k vývoji posledních týdnů se s tím dalo počítat. Do poslední chvíle doufáte, že se situace zlepší, ale v tomto případě se nedá nic dělat. Teď jsou mnohem důležitější priority. Je to správný krok, nebylo vyhnutí. U nás v golfu je to naštěstí trochu jiné než v ostatních sportech. Samozřejmě, že olympiáda je vrcholná sportovní událost, ale my máme v golfu spoustu dalších velkých turnajů. Olympiáda je však něco speciálního, reprezentuji při ní naši zemi, nejen sebe. Výjimečné to bylo pro mě také v tom, že jsem mohla být u návratu golfu na olympijské hry v roce 2016. O to větší motivaci budu mít se připravit a kvalifikovat na olympijský turnaj v roce 2021. Přeji nám všem hlavně zdraví. To je nejdůležitější, vrátit se k normálnímu životu, k němuž bude pak patřit také olympiáda. Věřím, že to bude ještě větší oslava sportu a života než kdykoli předtím, protože svět se určitě změní.“

ZDROJ: www.klaraspilkova.eu

Wanda Vorlová Slaviková 

II.

... A kdo se nudí, ať si nekupuje medvídka,
ale nechť se učí novým prospěšným (po)činům.

Jakýkoli ŘÁDNÝ POHYB nebo PÉČE či kreativní projev, (kde se pracuje s celým tělem a zapojuje
se dech, myšlení, CORE či se propojují HEMISFÉRY) je NEJEN pro fyzičku,
ale převážně psychiku a duševno
velmi prospěšné.

Ideálně začneme li s těmi, které to živí a navíc
i od  baví! Např. jako náš TOP STEPAŘ Tomas Slavicek, viz. příspěvek z 16. 3.a nebo dnes, naše skvělá lyžařka, golfistka a zpěvačka aneb min. 3 v 1 - Eva Koželuhová.

Ps: Evi, až Ti dojdou nápady k textům,
mám něco v šuplíku.

Kdo další se přidáte a inspirujete lidi
něčemu z výše zmíněného, tedy přínosného?

A nemusí to být jen omladina, dost nás toho umí naučit právě i Ti dříve narození, stop stydění se pojďte do toho.
Přidejte něco ze svých umů, které berete
jako řádný všestranný rozvoj a samozřejmost, nejen mládeži to zajisté prospěje 🍀😇,
WV/🖖
✌️

převzato z facebooku Jak pomáháme šít roušky v Liberci

Když jsou děti NONSTOP doma....učí se, radí, a hlavně se rády baví.... mami můžeme natočit video...

 

Golf Club Praha na zkoušku bude rozvázet jídlo 

Milí zákazníci, kamarádi, golfisté,

spouštíme rozvoz! Zatím na zkoušku s omezenou kapacitou, ale věříme, že vás naše nabídka zaujme a my se budeme moci na rozvoz jídla vrhnout naplno (alespoň po dobu karantény). Jednak nás nebaví jen nečinně sedět doma a jednak se nám po ukončení karantény bude hodit každá koruna, abychom mohli bez vážnějších změn pokračovat v provozu restaurace a výrobě cateringů. A samozřejmě nám chybíte vy, naši zákazníci. První rozvozy spustíme tento čtvrtek nebo pátek. Pokud Vám tímto můžeme zpříjemnit pobyt doma, home office nebo odlehčit od vaření, budeme moc rádi. Dejte nám prosím vědět na níže uvedená telefonní čísla či maily nebo Facebook (https://www.facebook.com/Golf-Club-Restaurant-309082706555297/), zda Vám můžeme zaslat menu a poté se domluvit na dovážce jídla.

Přejeme Vám všem hodně sil a zdraví a děkujeme za podporu! 

Praha, jak jste ji ještě neviděli. A snad už ani neuvidíte

 

KAMBERSKÝ: Babiš není žádný řečník, ale přednesl jeden z nejlepších projevů kariéry

PRAHA Andrej Babiš pronesl jeden z nejlepších projevů své kariéry. Tedy - text onoho projevu byl skvělý, přednes poněkud prkenný. Babiš prostě není žádný řečník.

„Naše země totiž za dobu své existence neprošla podobnou zkouškou. Uvědomuji si, že lidem komplikujeme život. Nikdo z nás nebyl na něco takového připravený. Ale vedeme si velice dobře.“

Omlouval se, nechvástal. Povzbuzoval a zejména děkoval.

„Máme skvělé doktory, zdravotní personál, hygieniky, policisty, hasiče, vojáky a epidemiology! Ti všichni jsou nesmírně odvážní, protože přímo v poli nasazují vlastní život za nás ostatní. Mají neuvěřitelně těžkou a taky nebezpečnou práci, protože jak víte, tak se nám bohužel zpozdily dodávky roušek a respirátorů. Je to celosvětově nedostatkové zboží a Čína pokrývá drtivou většinu celosvětové produkce ochranných prostředků. Roušky ani respirátory nejsou na celosvětovém trhu dostupné už od přelomu ledna a února tohoto roku. Prostě, nejsou.“

Na Babiše realistické „nechvástavé“. Ano přihřál si polívčičku. „Jsme jedna z mála zemí, která nepromeškala ten správný čas na zavedení přísných opatření, která zamezí živelnému šíření nákazy. Zavřeli jsme okamžitě školy, obchody, hranice a omezili vycházení. Dokazuje to i mezinárodní srovnání, že jedna z nejpřísnějších a nejčasnějších opatření zavedla právě naše vláda, ale to lze chápat i jako podporu a dodání naděje.

Zcela neobykle nikoho nenapadal, na nikoho neútočil, a děkoval a děkoval a děkoval. Dokonce veřejnoprávním médiím, na což by nikdo předem nevsadil ani pětník.

 

Jen kdyby tento nadhled: „A děkuju vám všem, kdo jste se rozhodli, i když mě nebo naši vládu zrovna nemusíte, že si necháte politický boj na potom“ udržel i při normálním provozu a na tiskovkách nesklouzával ve stresu do nesrozumitelných a občas útočných reakcí.

Poděkování Vietnamcům v České Republice 

 Marcer Winter 

Denně se střídavě koukám na televizi a nebo PC v Golfovým tričku z Mstětického golfové golfového Clubu a na krku mám roušku

Vážení přátelé, kamarádi a spoluobčané.
Nabízíme pro lidi z ML roušky, které jsme začali vyrábět v naší firmě a je možno je sterilizovat. V našem městě a kraji už obíhá přes 2000 našich roušek. Roušky jsou zdarma a je to můj osobní přínos a mojí rodiny do této válečné doby🤝 Samozřejmě také i mých zaměstnanců čalounické firmy Nová Karna, ktrým tímto moc děkuji👏. Nejdříve uspokojíme zdravotníky, policii, hasiče a lidi co jsou v první linii. Současně pokryjeme nejstarší občany a podle věku půjdeme postupně dolu podle věku. Seznamy má město a tak věřím, že se toho někdo ujme. Spolupracujeme s klubem seniorů a bereme jejich doporučení vážně. Jedno odběrné místo může být zrovna tam. Nyní vyřizujeme poptávku Nemocnice ML, Domova pro seniory, MP KV a SO, Léčebné Lázně ML, ČD, Domov dětí a mládeže, TDS a DP Mariánské Lázně. 👍Jelikož současně vyrábíme i svoji výrobu sedacích souprav na vývoz, už nejsme schopni roušky rozvážet. Možná se někdo najde, kdo by se obětoval a ujal se toho. Jinak si každý zájemce musí přijet do sídla společnosti Vítězství 175/6a Mariánské Lázně Hamrníky. Vaše požadavky budeme postupně vyřizovat. Zájemci volejte od středy 26.3. na čt 736670145, nebo pište na mail budkajan@novakarna.cz. Pokud někdo také šíje, můžu pomoci ještě s materiálem, nebo se střiháním látky. Pokud by se našly dvě šičky, rádi je využijeme.👍 To zvládneme přátelé🙏

Sledování dění o koronaviru v počítači

 

KLÁNOVICKÉ ROUŠKY OD DOBROVOLNÍKŮ
Vzájemná pomoc nás posiluje. Nevzdáme se...!
Děkujeme Zuzaně Vyskočilové a Janě Kolaříkové, ušily totiž krásné roušky, které bylo možné už během soboty rozdat. Stejné poděkování si zaslouží také Marie Devátá a Hana Kniha. I ony se vrhly do šití tolik potřebných roušek. Část z nich byla předána do Zdravé výživy a odtud putovaly dál.
Klánovičtí dobrovolníci darovali roušky některým svým sousedům a pokračují. Byla vytvořena databáze, do které se mohou přihlásit dárci i příjemci - vice zde: https://docs.google.com/…/1b-TDK0rjbFQptCpg-0447Zp0WH…/edit…

Škola začne možná až v září, s epidemií se budeme vypořádávat měsíce, říká Vojtěch

 

Hodnocení mého příbuzného Pavla Šulce ze Švédska k mému shrnutí situace na této stránce 

 Pavel Šulc u mě 13. 5. 2019 

Ahoj Tomáši to je skvělý shrnutí situace.. díky

Pořád nevděk. Když se podívám na unavené tváře Babiše či ministra zdrav. je mi jich líto a jsem hodně naštvaný na nevděk, který za všechnu snahu a úsilí dostanou, teď´ se přidal i Barandov- že když je někdo unavený, vysílený a řekne to co by jindy nikdy nevypustil z úst, tak je lynčován, že do toho dává své zdraví, sílu ba i svoje peníze to nikdo nechce vidět. Češi, promněte si oči a zamyslete se nad chování kavaranských a těch, kteří za nás cedí krev. Martin Jaroš (já s ním souhlasím) Až doteďka jsem držel klapačku, ale teď přece jen chci napsat něco k tomu slavnému koronaviru. Protože ten proud stížností a kritiky na mé facebookové zdi, to už se prostě nedá vydržet. 1. Tak za prvé - lidi, přestaňte aspoň na chvíli držkovat. Když vláda nic nedělá, deset miliónů lidí řičí, že vláda nekoná. Když vláda zavře školy a akce nad 100 lidí, deset miliónů lidí řičí, že vláda koná příliš. Řekněme si to otevřeně: nám Čechům se prostě nedá zavděčit. Ať vláda udělá cokoli, my na tom najdeme něco ke kritice. Určitě ta naše vláda udělala nějaké chyby. Stopro. Jako každá. Věc se má prostě tak, že tu správnou a dokonalou cestu ještě nenašla ŽÁDNÁ země. Všichni jedou metodou pokus omyl a všichni se snaží, jak můžou. Z takového hrubého srovnání, když to tak vezmu letem světem, tak z toho rozhodně nevycházíme nejhůř. A kdyby ta krizová opatření u nás zaváděl Winston Churchill nebo Ježíš Kristus, tak my ho stejně v hospodách nebo na Facebooku zj*beme do bezvědomí. Mluvím pravdu, nebo ne? 2. Babiš. Víte, že sám rozhodně nejsem jeden ze svědků Babišových. Ale co je moc, to je moc, celá koza v polívce, to je o nemoc, jak říkala moje babička. Přijde mi, že někteří lidi z antibabišovského tábora se už dočista zcvokli. Nejmenovaný principál jednoho pražského divadla se třeba domnívá, že zákaz akcí nad 100 lidí má zlikvidovat jeho nepohodlnou scénu. Lidi, prosím, berte svoje prášky a nepište takové věci. Víte, že akce nad 100 lidí zakázalo i sousední Rakousko? (Přesněji teda 100 lidí pod střechou a 500 open air.) I ti hajzlové rakušáčtí se snaží zničit nepohodlná divadla disidentů typu Jana Hrušínského? Nebo si prostě přiznáme, že je to nyní celkem standardní opatření, které zavádějí i velmi rozumné země a přibližně ve stejném čase jako my? 3. Jeden můj kámoš to dneska napsal dobře. Jasně, my jsme samozřejmě ten nejchytřejší národ na světě a největší mudrlanti. Všechno víme nejlíp, všechno bychom udělali líp než ti nahoře - akorát teda přitom malinko švejkujeme a snažíme se věci očůrat, třeba tím, že se jako vrátíme z Itálie o den dřív, abychom nemuseli do karantény. Ale co kdybychom na chvilku přestali držkovat, co kdybychom chvilku táhli za jeden provaz, zapomněli na politiku a přistupovali k situaci konstruktivně? Až to pomine, tak můžeme zase vyrazit v sandálech do lavinových hor, jak je naším dobrým zvykem. Osobně to teda mám asi takhle. Podotýkám, že absolutně nejsem žádný expert, natož epidemiolog, ale prostě se snažím pozorovat situaci, mám srovnání s desítkami dalších zemí a snažím se nějak uplatnit zdravý rozum. Vychází mi tohle: 1. Podporuju kroky vlády. 2. Respektuju nařízení. I když to bolí, i když mě to ekonomicky poškozuje. Neobcházel bych to švejkováním typu ("haha, náš sál má ode dneška kapacitu jen 99 lidí, mrk mrk"). Tyhle naše očůrávky jsou právě nejnebezpečnější. 3. Beru tu nemoc vážně. Neopakuju "obyčejná chřipka je mnohem horší" a podobné kydy. Tenhle koronavirus dokáže minimálně střednědobě přetížit JIPky, nemocnice a doktory, a to je samo o sobě super nebezpečné. 4. Neutěšuje mě ani to, že umírají skoro "jen" staří lidé. Copak to je menší škoda? Všichni jsme stejní lidé, všichni jsme stejně důležití pro svoje bližní, všechny musíme maximálně chránit! Každý, kdo svým frajeřením vystavuje starší lidi riziku, je u mě pěkný hajzl. 5. Nedělám furianta. Malá troška paniky a strachu je dobrá, díky tomu živočichové přežívají. Má smysl nakoupit si větší množství jídla a základních věcí do zásoby. Samozřejmě nejsem pro davovou hysterii a la "serveme se o hajzlpapír", ale mít doma pytel rýže a tak podle mě není nic špatného. Minimálně nebudete muset tak často do obchodu, což bude pro všechny jen dobře. 6. Počítám s tím, že se situace ještě zhorší, a to překvapivě rychle. I v Česku budou zřejmě brzy stovky a tisíce případů a možná desítky úmrtí. Nemoc má zatím velmi podobnou dynamiku v mnoha zemích - některé země jsou o pár kroků dál, stačí se na ně podívat a můžu vám skoro zaručit, že se do jejich situace dostaneme taky. Je to otázka pár dní. 7. Lepší je opatření přehnat než je udělat nedostatečná. Lepší je naštvat sto tisíc lidí než nechat sto lidí umřít zbytečně. Z tohoto hlediska podporuji rázné a ještě ráznější kroky. Kdybyste byli v politice a měli rozum, dělali byste to stejně. Velice rádi byste si nechali nadávat všemi těmi přeživšími lidmi za to, že jste to přehnali! 8. Bude nějakou dobu chaos? Ano. Přestanou téct peníze? Ano. Bude problém postarat se o děti? Ano. Je to blbé, ale musíme to snést. Je to bezprecedentní situace a možná je dobře, že si jako lidstvo připomeneme, že svět nemusí být jen samé pohodlíčko, že stále rostoucí ekonomika není samozřejmost a že může být i hůř. Musíme zatnout zuby a snášet to. Přeju nám všem, ať to ve zdraví dáme.

Prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová 

 

Pezident Hostivařského Golfového hřiště Jiří Martina 

 Jiří Martinka šije Roušky 

Jsme trochu monotématičtí, ale v těchto dnech máme jedinečnou příležitost ovlivnit to, kdy se zpátky podíváme nejen na golfová hřiště! 

Prosíme, buďme k sobě ohleduplní a nosme roušky 🙏🏻

Ahoj Tomáši,
doufám, že se máš dobře a vyhýbáš se všem virům!
Posílám (snad) inspirující informaci, o tom, jak se snažíme v Hostivaři pomáhat. Věřím, že je dost dalších golfistů, kteří se v této době snaží nějak pomoci. Můžeme tak všem ukázat, že umíme pomáhat a pomoci trochu tomu, aby se lidi na golf začali dívat poněkud jinak... 

odpověď na e-mail Jiřímu Martinkovi 

Ahoj Jirko,

mám se dobře. Vyhýbám se virům jak se dá. O mě se starají kamarádi a kamarádky jak z Babiččiny Besedy, kamarádka, která mě někdy vaří, měří tlak, nakupuje atd.  

INFO od Marcela Wintra 

INFO PRO NAŠE POLITIKY: Vietnamci dávají po celé ČR nemocnicím, IZS a lidem materiální i finanční dary,
jako jediní cizinci u nás!

Poznatky ze Švédska 

Byl jsem nakoupit. Toa papír neměli tak jsem koupil 4 pytle písku pro kočky

Lidstvo dostalo přesně tu nemoc, jakou potřebovalo.

Přestali jsme si vážit zdraví a proto jsme dostali takovou nemoc, abychom si uvědomili, na čem nejvíc záleží. 🤕🤒

Přestali jsme si vážit přírody a proto jsme dostali takovou nemoc, aby nám pobyt v ní byl vzácný..

Přestali jsme fungovat v rodině a proto nás tato nemoc zamkla do našich domovů, abychom se mohli znovu naučit fungovat jako rodina.. 👩 👧 👦 👦

Přestali jsme si vážit starých a nemocných a proto nám byla dána tato nemoc, abychom si připomněli, jak jsou zranitelní..

Přestali jsme si vážit zdravotníků a lékárníků, abychom zjistili, jak jsou nepostradatelní..

Přestali jsme mít respekt k učitelům a proto tato nemoc uzavřela naše školy, aby si rodiče mohli vyzkoušet sami roli učitelů....

Mysleli jsme si, že si můžeme všechno koupit, být kdekoliv a s kýmkoli a proto jsme dostali tento druh nemoci, abychom si uvědomili, že to není samozřejmost..

Mamon nám zamotal hlavu, volný čas jsme trávili v nákupních centrech, proto nám je tato nemoc zavřela, abychom pochopili, že si štěstí koupit nemůžeme..

Zaměřili jsme velkou pozornost na náš vzhled a  porovnávání se navzájem, proto nám tato nemoc zakryla tváře, abychom pochopili, že tam naše krása není.....

Mysleli jsme si, že jsme vládci této země a proto jsme dostali tuto nemoc, aby nás něco miniaturního, co ani není vidět, mohlo zkrotit, dát nám příručku a trochu pokory.. 🌏🌍🌎

 

Tato nemoc nám bere hodně, ale zároveň nám dává možnost se toho tolik naučit a pochopit, co je v životě nejdůležitější.

Dostali jsme nemoc na míru.. asi jsme ji jako lidstvo opravdu potřebovali....

Děkuji golfové Kamarádce Andree  Hoffmanové z Liberce za zaslání roušek 

Tomášek Hradecký s Andreou Hoffmanovou Lišnice 2018

Andrea Hoffmanová s figurou na kterou ušika šaty a se synem a kamarádem 

 

Advokát podal návrh na zrušení nouzového stavu, vláda prý lže

 

https://www.svt.se/nyheter/inrikes/analys-polariserad-debatt-och-desinformation-om-coronaviruset

Analys: ”Polariserad debatt och desinformation om coronaviruset”

ANALYS · Debatten om coronaviruset och hur myndigheterna hanterar pandemin blir allt mer polariserad i Sverige. I spåren av viruset sprids falska rykten och ren desinformation. Det kan vara bra att hålla i minnet för den som är ute på sociala medier att de med starkast åsikter också kan vara de med minst kunskaper

Překlad:

Analýza: "Polarizovaná debata a dezinformace o viru korony"

ANALÝZA · Debata o viru korony a o tom, jak úřady nakládají s pandemií, se ve Švédsku stále více polarizuje. Ve stopách viru se šíří falešné zvěsti a čistá dezinformace. Pro ty, kdo jsou na sociálních médiích, může být dobré mít na paměti, že ti s nejsilnějšími názory mohou být také ti, kteří mají nejmenší znalosti.

PŘELOŽENO DO ČEŠTINY 

Analýza: "Polarizovaná debata a dezinformace o viru korony"

AKTUALIZOVÁNO DNES 06:12ZVEŘEJNĚNO DNES 05:04

ANALÝZA · Debata o viru korony a o tom, jak úřady nakládají s pandemií, se ve Švédsku stále více polarizuje. Ve stopách viru se šířily falešné zvěsti a čistá dezinformace. Pro ty, kdo jsou na sociálních médiích, může být dobré mít na paměti, že ti s nejsilnějšími názory mohou být také ti, kteří mají nejmenší znalosti.

 

Zvýšená polarizace švédské debaty v posledních letech je jasně patrná také v diskusi vlády a nakládání s koronovým virem ze strany úřadů. Ti s nejslabší důvěrou v sociální instituce jsou obvykle nejhlasitějšími kritiky.

Samotná diskuse se nezdá divná. Přestože je ve Švédsku důvěra ve vládu stále vysoká, v posledních desetiletích oslabila. Skutečnost, že různé země jednají částečně jiným způsobem, jak zastavit koronový virus, také připravuje cestu pro domácí diskusi o strategii, kterou si zvolila vláda a Úřad veřejného zdraví.

V současné době probíhá na sociálních médiích intenzivní debata o práci vlády a úřadů s cílem omezit šíření viru korony.

Používá se Coronan

Kritici se domnívají, že Švédsko si v boji proti infekci zvolilo příliš opatrnou linii. Vyzývají k tvrdšímu sevření a švédská společnost se bude opět více či méně rozvíjet. Jsou zde také někteří vědci, kteří podkopávají kritiku sociálních médií.

Co je překvapivé, je zuřivost debaty. Otázka je často omezena na to, že se jí líbí jedna nebo druhá. Svítí nedůvěra vůči úřadům a zprávy od komunitních institucí.

Používají ho ti, kdo šíří nepravdivé informace a někdy i čistou dezinformaci. Stalo se to několika způsoby ve stopách viru korony a jde o vytvoření nejasnosti samotné infekce a oslabení důvěry vedoucích pracovníků .

Dopadová operace, která se zdá být ruského původu, je založena na šíření informací, že koronový virus byl skutečně produkován zpravodajskou službou USA CIA. Tisíce ruských účtů na sociálních médiích se účastnily toho, co vládní úředníci USA vnímají jako koordinovanou dezinformační kampaň .

Zajímavé v této souvislosti je, že toto téma bylo také dříve používáno pro podobnou dezinformaci - s úspěšnými výsledky.

Ukázalo se, že je podvod

Například v 80. letech se informace rozšířily o tom, že virus AIDS byl produkován CIA v amerických laboratořích. Bývalý jihoafrický prezident Thabo Mbeki byl jednou z několika významných osobností, které šířily tento fascinující příběh .

Dalším je švédský filmař Roy Andersson, který natočil státem financovaný film o úloze CIA za virem AIDS. Roy mimo jiné použil k prokázání své teze východoněmeckého profesora.

Ukázalo se však, že jde o podvod. Po skončení studené války bylo odhaleno, že celek je místo toho chytře provedenou propagandistickou operací KGB a jejího východoněmeckého protějšku Stasi. Účelem bylo pokusit se vinu Spojených států za virus AIDS.

Šíření tohoto druhu vážně nepřesných informací je usnadněno v dnešním digitálním světě, kde se články a data rychle sdílejí na sociálních médiích. V některých skupinách existuje také podložené podezření proti úřadům a sociálním institucím. Falešné informace a dezinformace zde usnadňují získání opory. Zprávy jsou pak šířeny, často doprovázeny silnými názory.

Zde může být dobré mít na paměti, že ti, kteří se zdají mít nejsilnější názory, mohou být ve skutečnosti ti, kteří mají nejhorší znalosti. V každém případě existují studie, které to naznačují.

Ti se silnými názory měli nejméně znalostí

Po ruské invazi na Krymský poloostrov v roce 2014 zveřejnil Washington Post průzkum, jak Američané viděli vojenský zásah do konfliktu. Pouze jeden ze šesti respondentů průzkumu věděl, že Ukrajina je nízká, většina neměla ponětí. Zajímavé však bylo, že existuje přímá souvislost mezi touto nevědomostí a silným názorem, že by Spojené státy měly vojensky zasáhnout. Nejsilnější byla podpora vojenského zásahu mezi těmi, kdo věřili, že Ukrajina je v Latinské Americe nebo Austrálii!

Následující rok provedl průzkum veřejného mínění další průzkum amerických voličů s dotazem, zda byli za nebo proti americkému bombovému útoku na Agrabah.

Republikánští voliči nebyli neočekávaně příznivěji nakloněni bombovému útoku než demokratičtí voliči.

Nejzajímavější však bylo, že 55 procent demokratických voličů a 49 procent republikánů mělo ve skutečnosti jasně definovaný názor na tuto otázku. Agrabah není ve skutečnosti, ale je vynalezenou zemí v Disneyho karikatuře Aladdina z roku 1992.

V obou těchto případech tedy byli ti, kteří měli nejsilnější názory, ti, kteří měli nejméně znalostí!

Takže z různých důvodů existuje každý důvod k opatrnosti ohledně některých informací, které jsou v současnosti distribuovány online a v sociálních médiích o různých teoriích a aspektech koronového viru.

 

 

ČT3 zacílí na nejohroženější skupinu. Kanál pro seniory začne vysílat v pondělí

18. 3. 2020

Seniorům – koronavirem nejohroženější skupině společnosti, která je v této době nucena zůstávat doma – je určen nový program České televize ČT3, který začne vysílat v pondělí 23. března dopoledne. Diváci ho najdou pouze v novém standardu DVB-T2.

Česká televize
Zdroj: ČTK Autor: Markéta Vojtíková

Kanál ČT3 bude vysílat denně od 9 do 17:25 hodin. Nabídne seniorům všechny potřebné informace přizpůsobené pro ně. Programová nabídka se bude opírat o výběr ze zlatého televizního fondu, tematické magazíny i základní informační servis. 

„Chceme v této těžké situaci sloužit další velké skupině našich diváků. Vysíláme už speciální vzdělávací bloky pro školáky a rodiče, a teď se zaměřujeme na nejzranitelnější skupinu populace, která tráví doma nejvíce času. Na televizním vysílání vyrostlo již několik generací a my díky našemu bohatému archivu můžeme nabídnout obsah přesně šitý na míru jejich potřebám, doplněný navíc o informační servis a nově vyráběné magazíny s praktickými radami. Chceme přinést divákům dobrou náladu a evokovat příjemné vzpomínky,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Vysílání bude mít podle něj prozatím provizorní charakter. „Vzhledem k aktuální mimořádné situaci jsme byli nuceni pozastavit výrobu většiny pořadů, tak můžeme dočasně finanční prostředky směřovat na tento program,“ vysvětlil generální ředitel.

ČT3 naladí diváci pouze v novém standardu DVB-T2. V něm bude okamžitě dostupná v terestrickém vysílání, dále v satelitu i kabelovém vysílání.

Je změna pro důchodce a to od 7 do 9 hodin

 Klárka Spilkova Marianské Lázně 14. 8. 2010 

Klára Spilková je doma a čeká na vývoj přerušené sezóny

redakce, Čtvrtek 19. března 2020

Také česká profesionální jednička Klára Spilková čeká, jak se bude vyvíjet letošní sezóna. Místo návratu na turnaje okruhu LPGA řeší náhradní program a vrátila se do vlasti.

Třetí březnový týden roku 2020 se měl hrát turnaj LPGA ve Phoenixu, ale místo toho má Klára Spilková, stejně jako všechny golfistky světových okruhů a profesionální sportovci vůbec, nucené volno.

Sportovní dění se zastavilo, a tak pětadvacetiletá golfistka tráví čas v Praze. „Raději jsem se v době nejistoty vrátila domů, kde mohu být s rodinou a cítit se lépe, než kdybych zůstala sama v Americe a nevěděla, jestli se mi odtud vůbec podaří nějak vycestovat,“vysvětlila v tiskové zprávě zastupující společnosti GM Pro česká golfistka.

Původně to vypadalo, že získala čas, když 10. března odletěla z Prahy do USA, aby se připravovala na další turnaje. Dva dny poté byl totiž vyhlášen zákaz vstupu cestujících ze schengenského prostoru přes americké hranice. Jenže následovala další opatření a mezi nimi také rušení sportovních soutěží.

Klára se po konzultaci s LPGA rozhodla pro návrat a 15. března byla zpět ve vlasti.

„Cesta proběhla bez jakýchkoli problémů. Na letišti v Praze mi změřili teplotu, zkontrolovala mě policie, a od té doby jsem doma. Stejně jako všichni ostatní se řídím vyhlášenými opatřeními. Nemůžu trénovat, dala jsem si kompletní volno. Ne, na koberci neputtuju. Jenom cvičím,“ uvedla Spilková.

Zatímco PGA Tour zrušila všechny své turnaje až do začátku května, LPGA totéž provedla jen s třemi soutěžemi do začátku dubna. Na stránkách tour zůstává kalendář s nejbližším turnajem na Havaji v týdnu od 13. dubna. To však nelze považovat za reálné a ani česká profesionálka tak brzkému datu návratu nevěří.

„Nikdo nemůže odhadnout žádný termín. Přála bych si, aby aspoň brzy otevřela česká hřiště, ale vím, že jsou teď mnohem důležitější věci a priority,“ dodala členka globálního týmu KPMG a Czech Golf Teamu.

Po domácku udělana rouška od Kamarádky

Komu: předseda vlády Boris Johnson a kancléř státní pokladny Rishi Sunak

Coronavirus: dočasný univerzální základní příjem pro každého

 

Ve světle COVID-19 by každý měl obdržet dočasný univerzální základní příjem, včetně nezávislých a samostatně výdělečně činných osob.

Proč je toto důležité?

Na základě vládních doporučení, jak minimalizovat rozsah a rozšíření koronaviru, zůstane mnoho lidí, zejména na volné noze, samostatně výdělečně činných osob a lidí s nižšími příjmy, v dohledné budoucnosti s malými nebo žádnými penězi.

Vláda musí nyní přijmout nouzová opatření na podporu lidí v celé zemi poskytnutím dočasného univerzálního základního příjmu, abychom měli všichni dost peněz na přežití. Univerzální základní příjem je součet peněz, které jsou každému dány na pomoc při placení nezbytných věcí, jako je jídlo a účty. Poslanci práce a konzervativci již vyzývají vládu, aby to udělala, a politici v USA a dalších zemích také vyzývají své vlády, aby učinily totéž.

Je třeba udělat mnohem více, aby se zmírnil dopad koronaviru - od pomoci lidem získat podporu z jejich pracoviště, když jsou nemocní, až po zajištění toho, aby nájemníci nebyli vystaveni vystěhování. Ale zajištění toho, že každý po celé zemi má stanovenou částku, kterou může dostat, může zachránit životy. Pokud si myslíte, že by měl být všem zaručen dostatek peněz na to, aby zaplatili za základní náležitosti v takovéhle době, přidáte do petice své jméno nyní?

Slovo prezidenta ČGF Zdeňka Kodejše

 Prezident ČGF Zdeněk Kodejš 

 

redakce, Středa 18. března 2020

Prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš se obrací na golfovou veřejnost v souvislosti se současnou situací, která vznikla pandemií onemocnění COVID-19:

Vážení golfoví přátelé,

rád bych se na vás obrátil s malým zamyšlením o současné situaci, samozřejmě především z golfového pohledu, ale určitě ne pouze z pohledu golfistů. 

Naše evropská společnost velmi dlouho nepoznala opravdový problém. Dnes čelíme varování, které by nás mělo alespoň trochu upozornit, že žijeme velmi spokojený život v podmínkách, o kterých se generacím před námi ani nesnilo. A najednou přichází komplikace. Dovolím si tvrdit, že z pohledu historie evropské civilizace posledních pár set let celkem drobná komplikace. Zatím pouze omezujeme svůj pohyb, sice máme nemocné, dochází k několika úmrtím, ale jsou to stále jednotky v poměru k počtu obyvatel. A musíme počítat s tím, že následně dojde k ekonomickým potížím, které budou ovlivňovat náš život delší dobu než samotný virový útok. 

Možná ale ještě všichni nechápeme dnešní situaci jako varování. Pokoušíme se prosazovat především svoje zájmy a to ještě „pouze“ ekonomické. Samozřejmě ne všichni, někteří již bez ohledu na své pohodlí a hmotné ztráty konají. Stát poněkud zaspal, lze to přičíst období populismu, který má právě díky spokojenému životu v Evropě živnou půdu ke svému rozvoji. A to nemluvím pouze o České republice. Ale lidé si začali více pomáhat, šijí a rozdávají roušky, které nám stát zapomněl zajistit. Vzniká platforma k vyhledávání nakažených tak, aby karanténa mohla být efektivní a pouze u těch, kdo v ní má opravdu být a ostatní se mohli věnovat práci a relativně normálnímu životu.

Z tohoto pohledu je skutečnost, že nemůžeme hrát golf opravdu směšná a zanedbatelná. Ještě k tomu je teprve konec zimy a na hřištích se může pracovat, takže pro nás budou připravena. A pokud budeme rozumní, budeme používat zdravý rozum a snažit se nastalou situaci řešit, máme šanci, že se vše napraví rychleji a my se budeme moci na hřiště vrátit a vážit zdraví a možností, které dnes máme.

Přemýšlejme tedy o varování, které v dnešních dnech dostáváme a snažme se přispět k účinnému řešení situace a nápravě stavu. Nezapomeňme však následně vyhodnotit, kdo přispěl k tomu, že stát nebyl připraven a schopen reagovat hned a také kdo naopak pomohl konat a řešení hledat.

Přeji vám klidné dny a těším se na setkání s vámi co nejdříve na našich hřištích.

Zdeněk Kodejš
Prezident České golfové federace 

Ve středu začne letecký most s Čínou. České stroje nejdřív dopraví materiál domluvený vládou

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/vojensky-special-pristal-v-cine-priveze-150-tisic-rychlotestu-vratit-by-se-mel-ve-stredu.A200317_105743_ln_domov_ele?

Aktuálně ze Švédska od mých přibuných

Ahoj, vzhledem k šíření korona nezačneme zítra bagrovat kanalizaci.
Dohodli jsme se, že Henry k nám nebude chodit, dokud se nedohodneme jinak.
V případě, že něco budeme potřebovat, měl by to Henry na prvním místě zařídit.
Nebudeme nikam chodit, pokud to nebude nutné.
Dnešní vládní tisková konference neřekla nic. Jen doporučení žádná rozhodnutí.
Zdravím z lesa Pavel a Lída
Podle informací odborníků by epidemie koronaviru měla vrcholit 60. den po identifikaci prvního případu. Což v Česku a na Slovensku vychází na přelom dubna a května. Tato úroveň by následně měla trvat 15-20 dnů, po 80 dnech by měl začít pokles počtu nakažených.

AKTUALIZOVÁNO 16.3.: Golfový život se zastavil

redakce, Pondělí 16. března 2020

Také golf se přizpůsobuje opatřením, které vyplývají z dalšího vládního usnesení o nouzovém stavu na území České republiky. Níže přinášíme stanovisko Právní komise ČGF po nočním rozhodnutí vlády, které mimo jiné zastavilo golfový život v zemi.

Aktuální stanovisko Právní komise ČGF k 16.3. 

Usnesením vlády ČR č. 214 ze dne 15. 03. 2020 o přijetí krizového opatření, s účinností ode dne 16. března 2020 (od 0:00 hod.) do dne 24. března 2020 (do 6:00 hod.)

vláda zakazuje přítomnost veřejnosti v provozovnách poskytovatelů služeb – vnitřní i venkovní sportoviště.

Vstup v účinnost tohoto Usnesení tedy pro provozovatele golfových zařízení, tedy hřišť, indoorů a drivingů znamená následující:

  1. Veřejnosti je zakázáno na sportoviště vstupovat. Tento výslovný zákaz jednoznačně ukončuje jakékoliv debaty a úvahy z předchozích dnů a znamená, že každý, kdo na sportoviště (golfové hřiště, indoor, akademii, fotbalgolf, footgolf, driving atd.) vstoupí, poruší explicitní zákaz se všemi hmotněprávními (až 3 miliony korun) a trestněprávními (porušení zákazu je nově trestným činem) důsledky pro občany - hráče/návštěvníky.
     
  2. Provozovatelé těchto sportovišť se mohou dostat do kolize se zákazem tím, že navzdory shora uvedenému umožní porušování zákazu. Umožnění porušování zákazu je třeba spatřovat nejenom v tom, že by provozovatel (majitel, zřizovatel atd) do zakázaného zařízení zájemce vpustil (např. odbavil), ale i tím, že nepřijme taková opatření, která po něm lze spravedlivě požadovat.

    Takovýmito opatřeními dozajista bude vyvěšení informačních cedulí obsahujících např. text: "Usnesením vlády ČR č. 214, ze dne 15.03.2020 vláda ČR do dne 24.03.2020 ZAKAZUJE přítomnost veřejnosti v provozovnách poskytovatelů služeb – vnitřní i venkovní sportoviště. Z těchto důvodů je toto zařízení UZAVŘENO. Každý, kdo poruší zákaz, se vystavuje nebezpečí zákonného postihu (až 3 miliony KČ či trestní stíhání)."

     
  3. V rámci specifik golfových hřišť a drivingů je třeba vyložit, co ještě lze považovat za opatření, které lze spravedlivě požadovat a co již nikoliv. U indoorů je takovýmto opatřením jednoznačně uzavření (uzamčení) prostor s vyvěšením upozornění, čímž je nade vší pochybnost znemožněno veřejnosti do prostor vstupovat.
     
  4. Na venkovních sportovištích bude situace složitější a bude na každém hřišti jiná. Nelze spravedlivě požadovat, aby provozovatelé na všech přístupových cestách, či dokonce v nějakých rozestupech po obvodu hřiště vyvěšovali upozornění. Naopak ale doporučujeme, aby takovéto upozornění bylo umístěno v místě, kde probíhá obvykle odbavení hráčů, vhodné také bude ho umístit i třeba na příjezdovém parkovišti, popř na odpališti jamky č. 1.
     
  5. Drivingy - tam, kde to je možné (což je většina případů drivingů v ČR), doporučujeme rovněž umístit upozornění u vstupu a výdejní automaty na míče vyřadit z provozu. Drivingy, které mají uzavíratelný vstup, by měly tyto vstupy uzamknout a umístit upozornění.

Shora uvedený výklad je vydáván jako doporučení, směřující k ochraně subjektů zabývajících se golfem před sankcemi, jejichž masivní aplikaci v období až pomine krize, a budou se řešit její dopady do ekonomiky, lze ze strany orgánů očekávat. I nadále však platí, že za provoz jednotlivých zařízení plně odpovídají subjekty, které k nim mají právo hospodaření.

V této souvislosti tedy odmítáme různé účelové výklady typu, že golfové hřiště lze chápat jako park, či úvahy o náhlém pronájmu hřiště společnosti s ručením omezením bez majetku, kterou později lze obětovat atd. Podstatou opatření vlády je zamezit tomu, aby se osoby (s výjimkou zaměstnanců při výkonu práce či vyjmenovaných služeb) mohly setkat. Důrazně tedy varujeme před jakýmkoli obcházením Usnesení vlády ČR.

 

Aktualizované stanovisko Právní komise ČGF 13.3. (19:00)

Usnesení je zpřesňující reakcí na nejasnosti ve výkladu předchozího Usnesení č. 199

Od zítřka tedy platí, že na golfových hřištích či indoorech se ve stejný okamžik nesmí nacházet více, než 30 osob.

Provozovatelé jsou odpovědni za to, že zajistí, aby buď golfová recepce nebo maršál nebo jiná pověřená osoba sledovali, jak hráči po dohrání opouštějí prostor golfového hřiště a ve spolupráci s recepcí odbavovali další hráče tak, aby se ve stejnou dobu v prostoru golfového hřiště nenacházelo více než 30 osob.

Podotýkáme, že do celkového počtu musí být zahrnuti i právě maršálové či pracovníci obsluhy.

Bude tedy třeba, aby provozovatelé golfových hřišť věnovali maximální pozornost tomu, aby regulovali počet osob v prostoru hřiště - například tím, že v době, kdy je maximální poptávka na hru nepouštěli pracovníky údržby na hřiště.

17. 3. 2020

Konference ČGF se v plánovaném termínu neuskuteční

Konference ČGF se v plánovaném termínu neuskuteční

redakce, Čtvrtek 12. března 2020

Opatření, o kterých rozhodla v souvislosti se šířením epidemie COVID-19 Bezpečnostní rada státu, odložila také Konferenci ČGF plánovanou na sobotu 21. března. Nový termín zatím nebyl stanoven.

O očekávané změně informoval generální sekretář ČGF Aleš Libecajt„Vzhledem k počtu plánovaných účastníků konference není možné na základě současných opatření každoroční jednání nyní uskutečnit. O novém termínu budeme členské subjekty a golfovou veřejnost včas informovat,“ uvedl Libecajt.

Bezpečnostní rada státu v úterý zakázala do odvolání kvůli hrozbě šíření koronaviru veškeré sportovní, kulturní a jiné hromadné akce, kterých se zúčastní více než sto osob. 

FOTO Zdeněk Sluka

13. 3. 2020

Nouzový stav 

  


11. 3. 2020

Czech Masters 2020 se neuskuteční 

 2019 Czech Masters Albatross

 

Czech Masters 2020 se neuskuteční 

 

NENÍ VÁS VÍC NEŽ STO ? ANEB: DRŽME SI PALCE 

Lékařka, o které lhal Vojtěch: Naštvala jsem stát, teď po mně šlapou. Budu první oběť

Co je koronavir? Kde se vzala epidemie COVID-19? Pochází z čínské laboratoře?


Nouzový stav 

Hodně trpělivosti a pevné zdraví Starostka Praha-Klánovice, Mgr. Zorka Starčevičová, o aktuální situaci v obci

 

Městská část Praha Klánovice Oznamuje 

BUĎME OHLEDUPLNÍ
Pro jistotu připomínáme, že od úterý 17. března platí nařízení pražského primátora o zákazu pohybu cestujících v MHD na území hlavního města bez ochranných prostředků dýchacích cest. Respirátory, roušky, ale i po domácku vyrobené ústenky (nebo alespoň šála či šátek) jsou pro ochranu všech, kteří se pohybují v dopravních prostředcích, nezbytností.
"Chraňte sebe i své okolí", apeluje na Pražany Krizový štáb hl. m. Prahy. Jeho doporučení se týká i potravinářských a dalších obchodů, kam by obchodníci neměli vpouštět zákazníky bez ochrany dýchacích cest.
Děkujeme Vám za dodržování zmíněných pravidel!

 Klánovice 

Rozvoz jídel z Babiččiny Besedy do 15 Km 

 Ilustrční foto z 11. 5. 2019 

Po dobu trvání aktuálního nařízení vlády, omezujícího provoz restaurací, budeme každý den v době od 10:00 - 21:30 rozvážet jídla do 10km od naší restaurace. Objednávky příjmáme na tel. 224 318 059. Současně je možné objednat/vyzvednout jídlo osobně přímo v restauraci. Děkujeme za pochopení.

Babiččina Beseda oznamuje 

PROVOZNÍ ZMĚNY☹️!    
Z důvodu nařízení vlády bude naše restaurace do odvolání UZAVŘENA!    
NOVINKA - ROZVOZ A PRODEJ JÍDEL S SEBOU!    
V současné situaci můžete využít naše dvě nové služby: 1. Vaříme jídla s sebou do krabiček. 2. Na telefonním čísle 224318059 přijímáme objednávky na rozvoz jídel s sebou. Tato služba bude v provozu denně od 11.00 do 21:30 hodin. Děkujeme za pochopení..

Kvůli koronaviru se zavírají restaurace a obchody s výjimkou lékáren a potravin

 ROZVOZ JÍDEL A ZÁKLADNÍCH POTŘEB V KLÁNOVICÍCH

Vážení spoluobčané,

Charita Neratovice, která již pro některé naše občany zajišťuje sociální služby, ráda informuje, že v rámci svých možností je připravena poskytnout své služby i dalším občanům. Kontakt: Jitka Bugelová, tel.: 736670631

 

Klánovické firmy a občané, kteří zajišťují rozvoz jídel a základních potřeb do domácností:

TEPLÁ JIDLA
Babiččina Beseda ( 
http://www.babiccinabeseda.cz/) – tel.: 224 318 059, platba: hotovost, stravenky, platební karty

Bazar Klánovice (https://www.bazarklanovice.cz/) – tel.: 244 400 396, platba: hotovost, platební karty

Gustus (https://gustus-food.cz/) – tel.: 776 584 797, platba: stravenky, hotovost

ROZVOZ POTRAVIN

Potraviny UB – tel.: 605 230 413, platba: hotovost, platební karty

DALŠÍ ZÁKLÁDNÍ POTŘEBY (potraviny, léky)

Přihlášení dobrovolníci:
Michal Kniha, tel.: 725 783 536,
Giuseppe Maiello, tel.: 603 578 587

Vyzýváme další firmy a dobrovolníky, aby se hlásili zde,
nebo na tel.: 281 960 216, e-mail: starosta@praha-klanovice.cz.

Linka úřadu městské části (281 960 216) funguje i mimo pracovní dobu.

© Převzato z facebookového profilu Mšstské části Praha Klánovice Oficialni stránka  

Babiččina Beseda Klánovice

Babiččina Beseda 

Pozor změna provozní doby:

Z důvodů nařízení vlády omezujeme otevírací dobu od 11:00 do 20:00 hod…provoz zůstává nepřerušen a již od zítra 13. 3. 2020 nově můžete využit naší službu rozvozu do 15 Km.

Objednávky přijímáme na naší pevné lince 224 318 059

 

Děkujeme za pochopení

 

TOPlist